10 Aralık 2016 Cumartesi

ABD Savunma Bakanı Musul’dan Sonra Rakka Operasyonunun Sinyalini Verdi

Amerika Savunma Bakanı Ashton Carter, Musul operasyonun ardından Rakka kentinin kurtarılması için operasyon başlatılabileceğinin sinyalini verdi.

ABD Savunma Bakanı Musul’dan Sonra Rakka Operasyonunun Sinyalini Verdi
Haber : - Güncel Haber Ajansı 25 Ekim 2016 Salı, 22:01Haber Tarihi

2014 yılında Ruya Federasyonu’nun başkenti Moskova’da kurulduğu bilinen Sputnik Gazetesi’nde yer alan bir habere göre bugün sabah saatlerinde Amerika Birleşik Devletleri Genelkurmay Başkanlığı’nın ve Savunma Bakanlığı’nın resmi ikametgahı olarak bilinen Pentagon’da basın toplantısı düzenleyen Savunma Bakanı Ashton Carter, Irak ordusunun sevk ve idaresinde icra edilmekte olan Musul operasyonu hakkında açıklamalarda bulundu.

MUSUL’UN ARDINDAN RAKKA’NIN KURTARILMASI GÜNDEME GELEBİLİR


Geçtiğimiz günler içerisinde Türkiye’yi de ziyaret eden Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanı Ashton Carter’in, Musul kentinin Irak Şam İslam Devleti ( İŞİD ) mensubu militanlardan arındırılması maksadı ile sürdürülmekte olan operasyonun başarılı bir şekilde devam etmekte olduğunu dile getirdiğini aktaran Rus Sputnik Gazetesi Ashton Carter’in ‘Musul kentinin kurtarılmasının ardından dünya genelinde en tehlikeli terör örgütü olarak nitelendirilen İŞİD’in Rakka kentinden çıkarılması için de yeni bir operasyonun başlaması için hazırlıklar yapılabilir. Bu duruma elbette en çok etki edecek olan şey an itibari ile onlarca farklı kuvvetin katılımı ile yürütülen Musul operasyonu olacaktır. Ancak bu operasyonun başarı ile sonuçlandırılacağı şüphe duyulamayacak nitelikte bir gerçektir’ ifadelerini kullandığını belirtti.- Güncel Haber AjansıDiğer Güncel Haberler