09 Aralık 2016 Cuma

Adalet Bakanı: 82 Bin Kişi Hakkında İşlem Yapıldı 3 Bin Kişi Aranıyor

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Afyonkarahisar’da FETÖ ile mücadele konusunda kaydedilen gelişmelere ilişkin bilgiler paylaştı.

Adalet Bakanı: 82 Bin Kişi Hakkında İşlem Yapıldı 3 Bin Kişi Aranıyor
Haber : - Güncel Haber Ajansı 23 Ekim 2016 Pazar, 14:18Haber Tarihi

Bugün sabah saatlerinde bir takım diplomatik temaslarda bulunmak ve Afyonkarahisar Ak Parti İl Teşkilatı tarafından tertip edilen organizasyonlara katılmak üzere başkent Ankara’dan hareket eden Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 15 Temmuz tarihinde gerçekleştirilen askeri ihtilal kalkışmasının sevk ve idaresini gerçekleştiren Fethullahçı Terör Örgütü’ne ( FETÖ ) karşı verilen mücadele konusunda kaydedilen gelişmeler hakkında bilgiler paylaştı.

MÜCADELE KAPSAMINDA 35 BİN KİŞİ TUTUKLANDI

Afyonkarahisar Ak Parti İl Teşkilat binasında basın mensupları ile bir araya gelerek açıklamalarda bulunan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ‘Darbe teşebbüsünün ardından ilan edilen Olağanüstü Hal kapsamında yürütülen soruşturmalarda bugüne kadar 82 bin kişi hakkında adli işlem yapıldı. Bu adli işlemler neticesinde suçlu bulunarak cezaevine gönderilen şahısların sayısı 35 bin. Öte yandan adli kontrol şartı ile 26 bin kişinin serbest bırakıldığını ve 3 bin 907 kişinin de an itibari ile aranmaya devam ettiğini belirtebiliriz. Operasyonlar kapsamında el konulan ve soruşturmalara delil olarak eklenen 500 bin kadar elektronik cihaz da Adli Tıp Kurumu’na bağlı Bilişim İhtisas Dairesi’nde incelenmeye devam ediyor’ ifadelerini kullandı.- Güncel Haber AjansıDiğer Güncel Haberler