"Enter"a basıp içeriğe geçin

Anne’den Doğan Anneyi Dövüyor

Söze gelince Müslüman bir ülkeyiz Elhamdülillah.

Kimseyi, kimseye yedirmeyiz ondada sıkıntı yok ama noluyoruz be abi ?

Ha ? 

Anadan doğan'ın anayı et doğrar gibi doğramasına bura ''TÜRKİYE'' demekle mi alışmış oluyoruz ?

Ben çözemedim, işin içinden çıkabilecek birisi varsa afbuyursun?

Her haber izlemeye açtığımız o siyah televizyon bize tecavüzü ve kadın cinayetlerini izlettirsin diye mi milyarlarca para döküyoruz ? İzleme demekle olsaydı belki bazılarına ders vermek için geç kalabilirdik orasını anladık. Ama bu izleme kardeşim diyen tayfada bu kafalardan sayılmıyorsa başka bir şey diyemeyeceğim.

Günümüzün erkeklik anlayışı ne diye sorsak alacağımız cevap "BEN ANNEME KIZ KARDEŞİME DAR GİYDİRMEM" demekle verilmiş sayılıyor. Güzel iyi hoş erkeklik yaptınız evde. Sokağa çıkınca ne değişiyor ?

Dar giydirme evde sokağa çık dar giyen aramaya koyul ? Adamı linç ederler. Bak Özgecan'ın katiline kişinin hangi koğuşta olduğunu bilen yok. Belki ülke olarak dirayet ve inançlarda sıkıntı vardır, "ÇÖZÜLÜR" demeyle yürümüyor gemiler.

Facebook'tan ara, twitter'dan ara, instagram, snapchat derken iyice asosyal bireyler kazandırdık ortama. Sonrada çık sokağa sana alem kafasını yaşa. Herhalde insanlar facebook hesaplarından takip ettiği kızları sokak köşelerinde buluruz umuduyla aramaya çıkıyor diye düşünmüyor değilim. Buna kimse mantıksız diyemez. Şahit olduk, oldum.

Fikir ayrımcılığına düşecek değiliz, dilimizin dur diyeceği günü makasla bekleyenler var. Eline tesbih alanı salmayın sokağa, analar nargileye aroma, zevke meze doğurmuyor.

Beraber manşete düştüğü haberi inceledim adamın, kızı silahla öldürmüş. Sebep mi ? "Benimle kaçmak istemedi" gülünecek durum diye buna diyorlar sanırım.

2016 yılı demiştik hani unutun. Devir kudurdu. Cahiliye devrini sadece Din Kültürü Dersinde değil sokağa çıkmasan bile yaşatıyorlar insana. Ne yazmışlardı okul tuvaletine kız numarası mı? Keşke adamlığın maddelerini sıralasaydınız. Okulda ders işlediğiniz yok bari tuvalette öğrenin nasıl hayatınızın olacağını.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir