"Enter"a basıp içeriğe geçin

Artık Devlet BABA

Annelik kavramı hemen hemen bütün toplumlarda kutsal bir müessesedir. Çünkü annelik karşılıksız sevgi, şefkat, merhamet kelimelerini içinde barındıran bir olgudur. Baba kavramı ise biraz daha farklı çağrışımlar yapmaktadır. Baba otoriteyi, cebri, korumayı, feda etmeyi temsil eder.

Devlet, içinde bizim toplumumuzda bu kavramların kullanıldığını yer yer görmekteyiz. Devlet Ana’dır. Devlet vatandaşını karşılıksız sever. Ona karşı merhametlidir. Ondan bir şeyler beklemeden, onun refahını sağlamaya çalışır. Evlatları arasında ayrım yapmaz, herkesi kucaklar. Herkesi eşit sever. Kıyamaz, kıramaz.

Devlet Ana’dır. Ana olarak kalmak ister. Taa ki, düzenin bozulduğu, huzursuzlukların ortaya çıktığı zamana kadar. Birileri çıkarda var olan ailenin huzurunu bozmaya teşebbüs ederse tam da bu sırada Devlet Baba devreye girer. Girmelidir.

Ülkemizde bu günlerde yaşanan manzara tam olarak budur. Devlet üstüne düşen annelik görevini fazlasıyla yapmış ve fazlasıyla sabırlı kalmıştır. Fakat artık düzeni bozanların, aileye kastettiğinin farkına varmış ve ‘’Baba’’ yüzünü ortaya koymuştur. Düzeni bozmaya çalışan, otoriteye kasteden adilere, ‘’bu ailenin babası benim, benden başka otorite yoktur’’ deme basiretini göstermiştir.

Eğer bir ailede yaşıyorsan, bu ailenin üyesi olduğunu iddia ediyorsan ‘’sırtını babadan başkasına’’ yaslayamazsın. Babanın Devlet olduğunu unutup, sırtını teröre, teröriste yaslarsan, bir gün baban gelir, tepene vura vura, kapını kıra kıra seni alır, huzursuzluğu yok eder, ailesini güvenceye alır. O  baba bir gün senden adam olamayacağını görürse, bütün evlatlarının huzuru için, seni seve seve feda eder, yok eder.

Devletin sadık evlatlarının, babasından talebi şudur; Bizler huzurumuzun bozanın, nefes almalarını dahi istemiyoruz. En ağır şekilde yargılanmalarını, idamsa idam, kurşunsa kurşun, intikamımızın alınmasını talep ediyoruz.

Ve bir kez daha bu güzel operasyonlar, güzel temizlikler için Devlet Baba’mızın ellerinden öpüyor, her türlü mücadelesinde, arkalarında, yanlarında olduğumuzu bildirmek istiyoruz. Devletin analığının kıymetini bilmeyenlere inat, var ol Devlet BABA !

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir