Son Dakika
16 Ocak 2017 Pazartesi


08 Ekim 2016 Cumartesi, 00:02
Abdulkerim Solak
Abdulkerim Solak a.kerim@guncelhaberajansi.com Tüm Yazılar

Asosyal Kişilikler

İnstagram, facebook, twitter derken aldı başını gidiyor millet.

Dolmuşta para uzatıyorsun, durum paylaşıyorum bir dakika sesiyle irkiliyorsun.

Ne ara bu kadar asosyal bir mantık içerisine girdik bilmiyorum. Laf arasında bunlar hep amerikanın oyunları. Demedi demeyin.

İnsanları bir kafa üzerinde yoğunlaştırıp koyun muamelesi yaptıracaklar başka çözümü yok.

Kısacası yobaz bir toplum düzeni oluşturup herkesi o kafada yoğunlaştıracaklar.

Artık kahve içerken sohbet edilmiyor. Önce instagram pozu çekiliyor. Sonra facebook yorumlarına bakılıp twitler atılıyor.

Kısacası internet ortamında kısa bir süreç başladı diyorlardı. Aldı başını gitti. Artık rüyasında intagram takipçilerini gören insanlar tanıyor olduk.

Alışkanlık değil bu başka bir meret.

İnsanların insanlığını unuttuğu, yemeklerin sadece yemekten ibaret olmadığı ve çekilen fotoğrafların sadece yararlı şeyler için kullanılmadığı aşikar.

Yararlı olan tarafını kullanan hiç kimseye bir sözümüz yok elbette. Zarar işgal edecek şekilde kullanan insanlara bir alışamadık gitti.

Verilen pozların haddi hesabı yokken. Bizde bilgi araştırma için kullandığımızı sanıyoruz şu teknolojik aletleri. Aslında tüm suç teknolojik aletleri çıkartan insanlarda. Herkesi birbirine düşürdüler. Dahada düşürmeye devam ediyorlar.

Sonra'da diyorlar yararlı olan tarafını kullansalardı. Keşke öyle olsa her şey.

Teknolojinin bağımlılığı adı altında bir hastanede klinik açılması lazım. Bence yok gelirler. Sayısı bir hayli fazla olmazsa bende daha konuşmam. Bunu biliyorum çünkü herkes asosyal yaşı yok bunun. Herkes kısacası millet.

 

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz