"Enter"a basıp içeriğe geçin

Aurelien Chedjou Katar’a Transfer Olacak

Galatasaray yönetimine rahat bir nefes aldıracak haberler peş peşe gelmeye başladı. Galataray ara transfer döneminde takıma transfer yapmayı isterken Podolski’ye Çin’den 7 milyon Euro’luk teklif gelmesinin ardından bir haber daha geldi. Sighorsson’un sözleşmesinin feshedilmesinin ardından Aslan’a müjde gibi bir haber de Aurelien Chedjou’dan geldi.

Serdar Aziz’in sakatlığı sonrası Afrika Kupası’na gidecek olmasına rağmen sarı-kırmızılılar sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Chedjou’nun takımda kalmasına olumlu bakıyordu.

TRANSFERE KATKI

Ancak Tuzlaspor karşılaşmasında gördüğü gereksiz kırmızı kart ve isteksiz tavırları sonrası Chedjou hakkındaki fikirler soru işaretine dönmüştü. Bu sırada Chedjou da yönetime Katar’dan teklif aldığını ve gitmek istediğini bildirince yönetim de bu transfere yeşil ışık yaktı.

Bu teklife göre G.Saray, Aurelien Chedjou’dan herhangi bir bonservis bedeli talep etmeyecek. Senede 2.2 milyon Euro garanti para kazanan Chedjou da sezonun ilk yarısından kalan 600 bin Euro’luk alacağı ve sezonun geriye kalan 1.1 milyon Euro’luk ücretinden feragat edecek. Sarı -kırmızılılar bu sayede 1.7 milyon Euro’luk (Yaklaşık 6 milyon TL), yeni transferde kullanılabilecek bir bütçe elde edecek.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir