GHA Güncel Haber Ajansı

Başbakan’dan açıklama: “Gümrükleri para kazanma aracına dönüştürmeyeceğiz”

Başbakan Binali Yıldırım, bugün Dünya Gümrük Günü için katıldığı toplantıda konuşma yaptı. Konuşmasında gümrüklere değinen Binali Yıldırım, 2016’da gümrük alanında bir çok faaliyette bulunulduğunu belirtti. E-gümrük projesiyle işlerin daha da kolaylaşacağını ifade etti.

Başbakan’dan açıklama: “Gümrükleri para kazanma aracına dönüştürmeyeceğiz”
Bu haber 26 Ocak 2017 - 17:07 'de eklendi ve 2.755 görüntüleme kez görüntülendi.

Başbakan Binali Yıldırım, bugün Dünya Gümrük Günü için katıldığı toplantıda konuşma yaptı. Konuşmasında gümrüklere değinen Binali Yıldırım, 2016’da gümrük alanında bir çok faaliyette bulunulduğunu belirtti. E-gümrük projesiyle işlerin daha da kolaylaşacağını ifade eden Yıldırım’ın sözleri Başbakanlık resmi Twitter adresinden de şu şekilde paylaşıldı;

“Dünya Gümrük Günü’nün 2016 teması olan ‘Dijital Gümrükler’ kapsamında ülkemizde birçok faaliyet yapıldı.”

“2017 teması, ‘Etkin Sınır Yönetimi İçin Veri Analizi’ Bu kapsamda veri analizlerinin gümrük çalışmalarına sağladığı katkı öne çıkarılacak.”

“Uluslararası iş birliği ile taşımacılık hizmetlerinin etkinleştirilmesinde 2016’da yoğun ve başarılı çalışmalar gerçekleştirdik.”

“Komşumuz İran ile 27-28 Kasım 2015 tarihinde fiilen başladığımız e-tır uygulaması bu yılın Şubat ayında tamamen yürürlüğe girmiş olacak.”

“Gürcistan’la bu sene içerisinde tamamlamayı planladığımız e-tır projesini uygulamaya başladık.”

“Türkiye her alanda kalkınmasını hızla sürdürüyor.”

“Gümrük kapılarımız ülkemizin dış dünyaya açılan yüzüdür.Buradaki sıkıntılar ülke itibarına zarar verir.Gümrükler güvenlik kadar önemlidir.”

“Gümrükleri para kazanma aracına dönüştürmeyeceğiz. Amacımız karşılıklı ticaretin artırılmasıdır.”

“Anayasa değişikliğine yönelik asıl sözü millet söyleyecek.”

“Milletin terazisi, altın terazisinden daha hassastır. Millete ram ol, itaat et, rahat et. Her işin başı millettir.”

“Dünya Gümrük Günü’nün küresel ticaretin artmasına ve dünyadaki barış ve huzurun gelişmesine vesile olmasını diliyorum.”

Etiketler :
İLGİLİ HABERLER