GHA Güncel Haber Ajansı

Beşiktaş’ın UEFA’ya Yaptığı İtiraz Reddedildi

Beşiktaş’ın UEFA’ya Yaptığı İtiraz Reddedildi
Bu haber 05 Ağustos 2017 - 12:23 'de eklendi ve 2.038 görüntüleme kez görüntülendi.

Beşiktaş’ın Lyon maçı için UEFA’ya yaptığı itiraz reddedildi. Haberin detayları ve canlı maç yayınları için inter spor tv’yi ziyaret edebilirsiniz.

UEFA Tahkim Kurulu, Siyah-Beyazlı takımın Lyon maçı için yaptığı itiraz talebini reddetti. UEFA, Beşiktaş’ın Fransa’nın Lyon takımı ile deplasmanda oynadığı maç sonrasında verilen, Avrupa’dan 2 yıl ertelemeli 1 yıl men cezası konusunda yaptığı itirazı kabul etmedi. Haberin detayları inter spor tv’ de.

Lyon taraftarlarınca başlatılan ve çok sayıda Fransız taraftarın sahaya inerek büyük olaylara neden olduğu maçın ardından yapılan açıklamalarda, UEFA tarafından Avrupa maçları için 2 yıl ertelemeli 1 yıllık men cezası verilmişti. Bunun yanı sıra, her iki kulübe de 100 biner Euro para cezası kesilmişti.

Siyah-Beyazlı Kulübün Lyon Maçı Savunması

Beşiktaş kulübü başkanı Fikret Orman, UEFA’nın disiplin komitesiyle yaptıkları görüşmeler ile ilgili olarak şunları söyledi, “Biz burada haklı olduğumuzu anlatmaya çalıştık. UEFA’nın almış olduğu kararlar içerisinde şöyle bir durum mevcut; sahaya gelen tüm taraftarlar Türkiye forması giymiş olsalar da, Türk Bayrağı da almış olsalar, kendi taraftarımız olarak kabul etmekteler. Biz de bu uygulamanın mantık dışı olduğunu belirttik. Lyon karşılaşmasında 5 – 10 kişi, yani 50 kişi değil; Türk taraftarlar için 10 binden fazla bilet satışı olduğunu anlattık ve bu durumun güvenliğinden de onların sorumlu olması gerektiğini ifade ettik.

Ayrıca bu kararı onların vermiş olduğunu ve aynı biletlerden elde edilecek geliri de yine kendilerinin, yani Lyon’un aldığını, tüm bu olaylar için bizim herhangi bir kararımız olmadığını belirttik. Aynı zamanda, Avrupa’da böylesine iyi idare edilen, Türkiye’nin en önemli kurumlarından biri olan ve bilhassa son 5 yıldır UEFA ile ilişkilerimiz hem tüm kuralları bakımından, hem de Finansal Fair Play bakımından oldukça iyi giden bir kulübü cezalandırmanın iyi olanı değil, kötüyü ön plana çıkartacağını söyledik. Umuyoruz ki doğru kararı verirler.” Türkiye ve dünyadan güncel spor haberlerini ve son dakika gelişmelerini inter spor tv sitesinden takip edebilirsiniz. İnter spor tv, canlı maç yayınları hizmeti de veren komple bir spor sitesidir. Takımların son durumları, son dakika transfer haberleri ve daha fazlası için inter spor tv yeterlidir.

Etiketler :
İLGİLİ HABERLER