GHA Güncel Haber Ajansı

Binali Yıldırım’dan Avrupa Birliğine: Fazla Naz Aşık Usandırır

Başbakan Binali Yıldırım, Afyonkarahisar’da yaptığı konuşmasında Avrupa Birliği müzakereleri ile ilgili süreç hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Binali Yıldırım’dan Avrupa Birliğine: Fazla Naz Aşık Usandırır
Bu haber 22 Ekim 2016 - 16:11 'de eklendi ve 1.886 görüntüleme kez görüntülendi.

Bugün sabah saatlerinde, Afyokarahisar Ak Parti İl Teşkilatı tarafından tertip edilen 25. İstişare ve Değerlendirme toplantısına katılmak üzere başkent Ankara’dan hareket eden 65. Hükümet Başbakanı Binali Yıldırım, toplantının ardından yaptığı konuşmasında, yaklaşık 50 yıldan bu yana sürmekte olan Avrupa Birliği müzakereleri hakkında açıklamalarda bulundu. Yaptığı konuşmasına Avrupa Birliği’ne üye olma konusunda ki reformların büyük bir kısmının Ak Parti döneminde gerçekleştirildiğini vurgulayan Başbakan Binali Yıldırım ‘Ak Parti AB reformları her zaman gündemimizde olmuştur’ dedi.

 

TÜRKİYE AVRUPA’NIN DEĞİL KAFKASYA’NIN VE ORTADOĞUNUN GÜVENCESİDİR

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin Avrupa Birliği üyeliği konusunda elinden gelen her şeyi yaptığının altını çizen Başbakan Binali Yıldırım ‘Avrupa Birliği, ister Türkiye’nin birliğe girmesi yönünde karar alır ister aksi yönde. Önümüzde ki süreç içerisinde karar onların kararıdır. Ancak birlikte görevli yetkililerin, karara ilişkin oy kullanacak kişilerin bilmesi gereken bir şey varsa oda; Fazla naz aşık usandırır. Bugün Avrupa göçmen krizinden asgari düzeyde etkilendiyse bunun yegane sebebi Türkiye Cumhuriyeti’dir. Ancak bu demek değildir ki Türkiye bölgesinde Avrupa’nın teminatı. Türkiye Kafkasya’nın ve Ortadoğu’nun teminatı konumunda bir ülkedir’ ifadelerini kullandı.

Etiketler :
İLGİLİ HABERLER