Son Dakika
16 Ocak 2017 Pazartesi


04 Ekim 2016 Salı, 01:18
Abdulkerim Solak
Abdulkerim Solak a.kerim@guncelhaberajansi.com Tüm Yazılar

Bir Mucize Beklemeyin

Hayatınızı güzellikleriyle keşfetmek ve yaşatmaya çalışmak için kendinize olan inancınızdan ve çabanızdan vazgeçmeyeceğinizi unutmayın.

Çünkü bir şeyleri başarmak istiyorsanız kendinizden büyük fedakarlıklar yapmayı ihmal etmeyin.

İnsanlar gibi, anlaşarak ve planlı projeli olarak bir şeyleri yapmak istiyorsanız %100 efor sarf etmeniz gerekmektedir.

Kendinize olan inancınız ve güveniniz ne yapmak ve ne için uğraşmak istediğinize bağlı olarak kendini gösterebilmektedir.

Ben şu işi yapacağım diyerek çıkmayın hiç bir yola. Başaramazsanız üzülürsünüz. En azından canınızın o kadar yanacağını ve sizi yıldırabilir bir dereceye getirebileceğini unutmayın.

Günümüz insanlarından farkınız olsun her işe adım atmayın. Atıyorsanız ve o yapacağınız iş üzerinde büyük adımlar atarım diyorsanız %100 efor sağlamayı unutmayın.

Çünkü bu bizim gibi insanların yapacakları işler üzerinde sağlayacağı en güzel ve en olumlu sayılabilecek potansiyel durumunu belli edebilen büyük bir dönüm noktası.

Pek çok insan bunu bilmez belki ya da bilmek istemeyebilir.

Netice olarak çalışıp çabalamayı ihmal etmediğiniz sürece sizin en iyi şartlar altında çalışma kabiliyetine girmenize olanak sağlayabileceğini unutmayınız.

İnsanların pek çoğu yaptığı işi severek yapmaz ama gökten bir mucize bekleyerek olmaz bu işler.

Dua etmeyi bilmeyen adama bunu anlatırken bile zorluk çekebilirsiniz. Bundan son derece emin bir şekilde ifade edilebilir bir durum içerisine girdiğini unutmayın.

Yani kısacası bir mucize olmasını beklemeyin. Kimsenin kimseye hayrının dokunmadığı şu zamanda aslında insanların çokta umurlarında olmayabiliyor ve ciddiye alınmıyorsunuz.

 

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz