10 Aralık 2016 Cumartesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX

Burhan Kuzu: Başkanlık Olmazsa Pişmanlık Olur

Ak Parti İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, başkanlık sistemine ilişkin önemli açıklamalarda bulunarak ‘Ya başkanlık ya pişmanlık’ dedi.

Burhan Kuzu: Başkanlık Olmazsa Pişmanlık Olur
Haber : - Güncel Haber Ajansı 24 Ekim 2016 Pazartesi, 16:30Haber Tarihi

Bugün sabah saatlerinde, Afyonkarahisar’da gerçekleştirilen Ak Parti 25. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’na konuk olan Ak Parti İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, toplantının ardından basın mensupları ile bir araya gelerek ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Yaptığı değerlendirmelerine başkanlık sistemi hakkında konuşarak başlayan Burhan Kuzu ‘Başkanlık sistemini birileri karşısında savunma kolay bir iş değil, ancak durumun bu hale gelmiş olması beni ziyadesiyle mutlu etti’ dedi.

BAŞKANLIK OLMAZSA PİŞMANLIK OLUR
 

Afyonkarahisar’da düzenlediği basın toplantısında, Milliyetçi Harekat Partisi ( MHP ) lideri Devlet Bahçeli tarafından yapılan açıklamaları hatırlatan Ak Parti İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu ‘Bildiğiizi üzere sayın Devlet Bahçeli geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasında demokratik rejimlerde halkın kararının önemli olduğu yönünde vurgulamalar yaptı ve başkanlık sistemi ile ilgili tartışmaların halk tarafından karara bağlanması gerektiği yönünde açıklamalar yaptı. Bu hususta Devlet Bahçeli’nin ifadelerine itiraz etmek düşünülemez. Bu bizim için olumlu bir gelişmedir ve bizzat tarafımdan da şu sloganla desteklenmektedir; Ya Başkanlık Ya Pişmanlık. En nihayetinde bu konuya ilişkin görüşüm bu, Başkanlık sistemi olmaz pişmanlık olur.’ İfadelerini kullandı.- Güncel Haber AjansıDiğer Güncel Haberler