"Enter"a basıp içeriğe geçin

CAN SUYU

Herkese hayırlı mutlu günler diliyor sözlerime Trabzonspor-Konyaspor maçı ile başlamak istiyorum…

Trabzonspor ligin 5. haftasında Konyasporu konuk etti. Maç, bordo-mavililerin genç yıldızı Yusuf’un son dakika frikiğiyle 1-0 Trabzonspor üstünlüğüyle sona erdi. Konya ekibi maç içerisinde etkili ataklar ile gol için yüklendi ama başarılı olamadı. Karşılaşma genel anlamda kıran kırana bir mücadeleye sahne oldu desek yanlış olmaz sanırım.

Maçın favorisi kim diye soracak olursanız benim cevabım Konyaspor olurdu. Bunda ki en büyük etken ise Yeşil-Beyazlı ekibin kadro iskeletinin oturmuş olması şüphesiz. Karadeniz ekibi ise henüz yeni kurulmuş, rotasyon görmüş bir durum içerisinde. Ersun hoca kafasındaki 11 kişiyi oluşturmak için yoğun uğraş içersinde. Deneyimli hoca bu hafta kanatlarda ve bazı bölgelerde değişikliğe gitti. Sağ kanatta Bero, sol kanatta Mehmet’i oynattı. Sol bekte ise Mustafa Akbaş’ı izledik. Stoperde Uğur’un yokluğunda Mustafa Yumlu görevi devraldı. Hücumda Suk ve Muhammet ikilisi arka arkaya oynadı ve bana göre oldukça uyumlu oldular. Rakipte ise Meha maça kulübede başladı.

Birde maçın hakemi Serkan Çınar’ın verdiği tartışmalı kararlar maça damga vurdu demeden geçemeyeceğim! Kendisine soruyorum; hocam amacın ne? Yönetimin zaten tartışmalı, gerekli gereksiz yerlerde faul çalman, hiç ilgisi olmayan bir neden yüzünden Ersun hocayı tribüne yollaman, buda yetmezmiş gibi birde tercümanı hocayla kader ortağı etmen… Bakın dikkatinizi çekerim ben sorun odaklı değil, çözüm odaklı düşünüyorum. Neden böyle bir tavır takınıyorsunuz Trabzonspor’a karşı? Daha ne kadar böyle devam edecek? vs. ben ve diğer taraftarların kafalarındaki başlıca sorular bu şekilde.

Çok iyi bildiğim bir şey var Yusuf’un son saniye golü sadece rakibin değil, aynı zamanda bu kirli düzeni kuranların ağlarına gitti. Hani bir söz vardır; “Mazlumun ahı, indirir şahı!” aynen o misal işte.

Konyaspor ise hala ülkemizi Avrupa’da temsil etmeye devam ediyor. Kendilerine başarılar diliyor, minnetlerimi sunuyorum. Sağlıcakla kalın…

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir