GHA Güncel Haber Ajansı

Cefasını Yaşa Sefasını İstersin

Yazar Abdulkerim Solak, bugünkü yazısında “emek olmadan yemek olmayacağına” dikkat çekerek başarılı bir hayatın detaylarını açıklıyor.

Cefasını Yaşa Sefasını İstersin
Bu haber 16 Ekim 2016 - 0:25 'de eklendi ve 60 görüntüleme kez görüntülendi.

Zorlukların üstesinden gelerek mükemmel bir hayat yaşayabilirsin.

Bundan kimsenin şüphesi olmaz.

Okulunda çok çalışkan öğrenci olarak taktir belgelerine layık görülürsün.

Bunda da kimsenin şüphesi olmaz.

Ama cefasını yaşamadığın hayatın sefasını yaşaman insanlarca yadırganma psikolojisine yol açabilir.

Başarılı bir hayatın sırlarını kimse veremez. Her başarılı bir insanın farklı bir hayat hikayesi ve bu hikayesine çok farklı karakterleri barındıracak olayları yaşamıştır.

Benim yaşadığım hayatı, bir başkası yaşayamaz. Senin yaşadığın hayatı da bir başkası yaşayamaz.

Ortak olarak herkesin amacı yaşamak. Ama kimi a noktasından b noktasına yürümeyi tercih eder. Kimisi ise konu içinde olmadığı belirlenen d noktasından g noktasına koşmayı tercih edebilir.

Başarılı insanların çalışma prensipleri ve çalışma koşulları her çalışan insanın düzeni ile aynı değildir. Çok farklılıklar var. Örnek verecek olursak muhabirlikten televizyon kanalı satın alan Acun Ilıcalı diyebiliriz.

Ya da Galatasaray'da oynadığı futbol ile Atletico Madrid ve oradan Barcelona'ya transfer olan Arda Turan'ı da örnek verebiliriz.

İkisi de çok başarılı insanlar. Ama koştukları parkurlar farklı ve yaşadıkları hayatları farklı. Birisi İstabul'un göbeğinde hergün çalışma güdüsünü taşıyor. Diğeri İspanya Barcelona'da yarın ki maça hazırlanıyor.

Zaten çalışma koşulları aynı olsa bile sizi sefasını süreceğiniz bir hayatın kapısına ulaştıran sadece başarmak istemeniz ve azimli çalışmanızdır.

Ben kimselere ders verme niteliğinde söz edecek değilim nitekim.  Sadece verdiğim örneklerin çalışma ve başarma azmini o mükemmel duygusunu yaşamak isteyen insanlara bir hedef olmasını yeğlemek istiyorum.

Unutmayın cefa ve sefa aynı şeyler değil.

 

Etiketler :
İLGİLİ HABERLER