"Enter"a basıp içeriğe geçin

Chapecoense futbol takımının acı günü

Sabaha acı bir haber ile uyandık  ve böyle olacağını bile tahmin etmiyorduk. Brezilya futboluna ağlıyor, futbolcularına ağlıyor. Chapecoense takımı büyük bir eksiklik içine girdi. Aslında futbol seven, spor seven, kısacası Dünya çevresinde büyük fenomen olarak bilinen futbol medyası büyük bir acı içine girmiş bulunuyor.

Kolombiya semalarında acı bir haberle uyandık bu sabaha. Kimimiz tahmine demedi, kimileri acıları paylaştı kimileri ise sadece sessiz kaldı. Çünkü acıyı tarif edecek hiçbir şey bulunamıyordu ki zaten bulamıyorduk ne söylesek, ne çizsek yarım kalıyordu. Tam 81 kişi ve tam tamına 81 aile sessiz kaldı bugün anlatamadılar, söndüremediler içinde oldukları yangını. Nasıl söndürebileceklerdiki zaten buna temas bile edemezlerdi.

Belki çoktan kabullendiler ve böyle olmasını bir sebebe bağladılar. Uçak kazasıydı bu ve sadece uçak kazası olarak anılmayacağını biliyoruz. Empati yapalım biraz spor sever, futbol severler olarak. Galatasaray, Fenerbahçe, Beşitaş, Trabzonspor ve daha niceleri uçak kazası yaşasa ve ülkemizin ne halde olduğunu nasıl tarif edebiliriz.

En güzel örnek Samsunspor takımı faciasıdan gelsin gözlerimizin önüne ve sadece takımımızı desteklemeye giderken aklımıza gelsin bu kötü zamanlar. Çünkü o zaman daha iyi anlarız. Takımımızın kötü futbolunu eleştirmek bile zor artık. Çünkü sabah bir uyanıyorsun bütün takım un gibi elenmiş şekilde cansız olarak yerlerde.

Bazılarının cesedi bile bulunamıyor bazılarıysa ölümü kabullenmiyor. Her yer futbolcu şimdi ve her yer Chapecoense bugünlerde acıdan başka ne var ki, ne anlatır derdimizi.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir