Son Dakika
16 Ocak 2017 Pazartesi


15 Kasım 2016 Salı, 13:50
Abdulkerim Solak
Abdulkerim Solak a.kerim@guncelhaberajansi.com Tüm Yazılar

Çığlıklar çaresiz kalmasın

Günümüz Türkiyesini ele alalım ve doğru oturup, doğru konuşalım.

Yaşanan onca hadise ve şuursuz olayların cahiliye dönemini bizzat yaşamamıza olanak sağlamış durumda olduğunu görelim. Tabi bu konulara kör kalanları Allah ıslah eylesin. İki cihanda hakkımı helal etmediğimi bildiririm. Böyle olaylarda namus bekçiliği kelimesinden daha çok kadın hakları ve Cennet annelerin ayakları altındadır sözleri aklıma geliyor. İyi ki de geliyor.

Yoksa daha hâlden anlamayan yüzlerce insan olabilirdi. Bugün o küçük kız, yarının ablası, gelecek yılların teyzesi, kalan ömürlerin büyükannesi olacak. Bunu inkar etmeye ne yazık ki olanak yok. Doğruları belirtelim.

Öte yandan % kaç ihtimal ile bu hakları savunuyor yada geleceğimiz olan ablalara, çocuklara, teyzelere kol kanat geriyoruz?

Bir çoğunuz bundan haberdar olmak istemiyor biliyorum. Örnek vermek istemiyorum ancak olası durumlar buna çok olanak sağlıyor.

Geleceğimizin aydınlık insanlarının ve kısacası erkeklere oranla kısacası kadın haklarının savunulması biz erkeklere kalmış durumda. Daha doğrusu kalmadı. Biz üstlendik diyebiliriz. Hepimiz bir anne tohumundan meydana geldik. Allah kulu olarak Dünyaya geldik.

Peki kaç kızımız, ablamız, teyzemin çığlıklarını duyurabiliyor. Erkeğim diye onca ortada gezen insan sadece uçkurunu düşünmek derdinde mi?

Bu söylediklerim ağırına gidecek olanlar var onlar bu yazıyı okumazlar. Cahiliyeden kalmışlar. Fakat aklı başında olanlar buradalar. Tavsiye edip, ettirin.

Bugün ablanız varsa koruyun, anneniz varsa koruyun. Ha abla veya kız kardeşiniz yok diyelim annenizi düşünün. Bugünün erkeği olarak gezerken yarının şerefsizi olmanız yakışı kalmaz. Sonunuzu getirirler.

”GETİRİRİM”

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz