GHA Güncel Haber Ajansı

Cuma günü fazileti

Genç yazarımız Abdulkerim SOLAK, cuma gününün faziletini okurlarına anlatmak için bugünkü köşe yazısını kaleme aldı.

Cuma günü fazileti
Bu haber 16 Eylül 2016 - 14:08 'de eklendi ve 23 görüntüleme kez görüntülendi.

Her cuma gününde camilerin dolduğu ve arka saflarda oturan çocukların şen kahkahaları geliyor gözlerimizin önüne. Cami minaresinden okunan cuma selası'nın zihinlerimizde bir çağrış oluşturduğu aşikardır.

Ama önemli olan her günümüzü bir cuma günü mübarekliği ile yaşamayı öğrenmektir. İslamımızın şartların sadece 65 yaş üstü cami önünde oturan yaşlı dedelere ithafen olmadığı bilinmeli ve öğretilmelidir. Toplum psikolojisinin buna eş değer olarak farklı biçimde yorumlanabilmesi zihinlerde soru işareti bıraktırmamalı ki özgür iradesi ile insanlar yaşanılan kudretli zamanların sevabını almaktan korkmasınlar.

Haftanın 7 günününde birbirinden farklı anlamlar taşımasına karşıt olarak kudreti ile Müslümanlara güzel bir armağan olan Cuma günü fazileti ile beraber gelir.

Ve her kim cuma namazı vakti lüzumsuz işler üzerinde yoğunlaşırsa ahirette hesap gününde zorlanabileceği apaçık bilinmekte ve Din kitaplarında anlatılmaktadır. 3 hafta üst üste cuma namazına camiye gitmeyen veyahutta keyfi olarak gitmek istemeyen her kim olursa olsun. Dinden çıkacakmışcasına ağır bir ceza ile karşı karşıya kalır.

Allah bizleri Cuma gününün faziletinden yararlanabilen insan evlatlarından eylesin.

Etiketler :
İLGİLİ HABERLER