Son Dakika
16 Ocak 2017 Pazartesi


Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü: Amerikan İşgali DAEŞ’in Ortaya Çıkmasına Neden Oldu

Katıldığı televizyon programında dünya gündemi hakkında konuşan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ‘Amerika’nın Irak’ı işgal etmesi DAEŞ’in doğmasına sebep oldu’ dedi.

23 Ekim 2016 Pazar, 19:32
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü: Amerikan İşgali DAEŞ’in Ortaya Çıkmasına Neden Oldu

Geçtiğimiz gün akşam saatlerinde izleyicilerle buluşan ‘Başkent Kulusi’ isimli televizyon programına konuk olan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın dünya gündemine ilişkin izlenimlerini aktardı. Yaptığı değerlendirmelerine, Irak hükümetinin komutasında icra edilen Musul kentine yönelik askeri operasyon hakkında konuşarak başlayan Sözcü İbrahim Kalın, ‘Musul’un kurtarılması o kadar kolay olmayacak, kent merkezine doğru ilerleme kaydedildikçe çatışmalar şiddetlenecek ve zayiatlar artacak’ dedi.

DAEŞ’İN VAR OLMASININ TEK SEBEBİ AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ
 

Başkent Kulusi isimli televizyon programında, Amerika Birleşik Devletleri’nin kitle imha silahlarına sahip olduğu gerekçesi ile Saddam Hüseyin yönetiminde ki Irak’ı işgal etmesinin büyük bir hata olduğunun altını çizen Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ‘Amerika’nın Irak’ı işgal etmesinin ardından DAEŞ ortaya çıktı. Bugün şunu söyleyebiliriz ki böyle bir işgal olmasa bütün dünyayı etkisi altına alan böyle bir terör örtüğü olmazdı. Bu örgütün ortaya çıkmasının en büyük nedeni Amerika’dır. Bunu dile getiriyor olmamın en büyük sebebi an itibari ile 7. Gününde olduğumuz Musul operasyonuna dikkat çekmektir. İşgalde yapılan hataların benzerleri Musul’da da yapılırsa yeni bir canavar yaratılır ve yeni problemlerle karşı karşıya kalınır.’ İfadelerini kullandı.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz