Son Dakika
16 Ocak 2017 Pazartesi


14 Eylül 2016 Çarşamba, 15:28
Erdem Kınalı
Erdem Kınalı erdem@guncelhaberajansi.com Tüm Yazılar

Deportivo Alavés Vidal’adı !

Herkese hayırlı günler, çalışanlara bol kazançlar diliyorum değerli okurlarım.

Bugünkü köşe yazıma La Liga’nın şaşkınlık yaratan bir karşılaşması ile başlamak istiyorum değerli okurlarım Barcelona-Alaves. Bir sorum var barça neden yenildi?

İşte cevabı; rakibine kontra ataklarla yükleniyorsun duran toplar vs. ama bir mümkün gol gelmiyor, girdiğin pozisyonlarıda gelişi güzel harcıyorsun bkz.Rakitiç. Herkes gol bekliyor ve gol geliyor ama Barça’dan değil, Deyverson’dan yani Alaves’den 0-1. Sayın Enrique defansın nerede? Veya şöyle sorayım akılları nerede? Sağ taraftan orta geliyor Deyverson hiçbir şey olmamış gibi bir anda ortaya çıkıp golünü atıyor, Alexis Vidal, o adamın orda ne işi var?

Mathieu ile 46’da eşitlik geliyor ( duran top’tan ) . Dakikalar 64’ü gösteriyor ve bu kez sahneye İbai çıkıyor nereden? Mascherano’nun bölgesinden. Bu gol aslında barça’nın defansının dağıldığını gösteriyor. Dağıldı diyorum çünkü adam göstere göstere ben geliyorum diyor Katalanlar’da ses yok! Bu maç Enrique ve öğrencilerine iyi bir ders olmuştur diye düşünüyorum lakin gözüme takılan bir detay, Alcacer ve Deniz Suarez bu maçta görev aldılar. Sahada tecrübelilerden ziyade genç yeteneklerin süre almaları önemli bir detay diye düşünüyorum.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz