Son Dakika
16 Ocak 2017 Pazartesi


13 Kasım 2016 Pazar, 22:43
Abdulkerim Solak
Abdulkerim Solak a.kerim@guncelhaberajansi.com Tüm Yazılar

Donald Trump zaferi dillere destan oldu

Gündemimizin ana başlıklarından başlıca konularından birisi olarak karşımıza çıkıyor ‘Donald Trump’ efendinin zaferi. Gerçi siyaset ile ne kadar ilişiği var orası çok ayrı bir konu.

Bazıları hâla anlamaya çalışıyor, kimileri ise anlamamakta direniyor.

Tabi Amerika Birleşik Devletleri sınırları içerisinde çıkan olayları ve ayaklanmaları göz ardı etmemek gerek. Sırf tatil ve gezmek için Türkiye Cumhuriyeti’nden Amerika’ya seyahat eden vatandaşlarımızın bu ayaklanmaları ve protestoları bilerek ve olacak bir sıkıntılı durumu göz önüne alarak gitmesi gerektiğini söylemeliyiz. Bu konularda gerekli olan uyarıların yapılmasının yanlış bir vaziyet olmadığını ve bu uyarıların dikkatlere alınmasını söylemeliyim.

Ayrıca Trump efendinin zaferi tüm Dünya kıtaları üzerinden büyük bir tepki haline geldi. Trump’un kazandığı bu Başkanlığının sürdürülebilir ve gerekli vaziyetlerin unutulmaması Amerika vatandaşları tarafından zihinlere kazılması gerekmekte.

Öte yandan olası bir yanlışlık ve problemlerin Trump zaferi sonrası olduğu gibi ayaklanmaların çıkabileceği biliniyor. Göstericilerin bu zaferin haklı olunmadığı kanısına varmış olsa bile Amerika yandaşı olan ülkelerce bu gayet normal bir durum gibi gözükebiliyor.

Donald Trump’un kazandığı Başkanlık koltuğu neticede diğer ülkelerinde Başkanını belirleyebilecek kriterde. Nedeni ise çok açık Amerika’ya yağcılık yapan nice ülkelerin ve bağlantılı olunan şehirlerin gerekse en ufak mecraların üzerinden yapılan oyunlara öncülük etmesinden kaynaklanıyor.

Daha detaylandıracak olursak alt tarafı bir Başkanlık seçimi diyerek sıyrılmak söz konusu Amerika olunca pek etki ettiği söylenemez. Bu yüzdendir ki Trump zaferi dillere destan oldu.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz