GHA Güncel Haber Ajansı

Eskişehirspor Başkanı: Polis Tünelde Futbolcularımıza Saldırdı

Eskişehirspor Başkanı Halil Ünal, Göztepe maçı sonrası polis ekiplerinin Eskişehirsporlu futbolculara saldırdığını iddia etti.

Eskişehirspor Başkanı: Polis Tünelde Futbolcularımıza Saldırdı
Bu haber 24 Ekim 2016 - 16:16 'de eklendi ve 1.965 görüntüleme kez görüntülendi.

Türkiye Futbol Federasyonu 1. Lig’de geçtiğimiz gün Göztepe ile Eskişehirspor maçının konuk ekibin sahadan çekilmesi nedeni ile tatil edilmesinin ardından yaşanan olaylara ilişkin olarak Anadolu Ajansı muhabirine açıklamalarda bulunan Eskişehirspor Başkanı Halil Ünal çarpıcı iddialarda bulundu. Polis ekiplerinin futbolcuları tünelde darp ettiğini aktaran Halil Ünal ‘Tünelde polis saldırısına uğradık bir daha da çıkamadık. Darp raporlarını aldık ve suç duyurusunda bulunduk’ dedi.

DOĞANLAR STADI GERİLİMLİ MÜSABAKALARI KALDIRAMAZ
 

Anadolu Ajansı muhabiri ile gerçekleştirdiği röportajında olaylı Göztepe maçı hakkında yaptığı açıklamalarına ‘Maç talihsiz olayların gölgesinde kaldı ne yazık ki, Göztepe takımının stadyumu olan Doğanlar Stadı’nın şahsım adına ben gerilimli müsabakaları kaldırabilecek potansiyele sahip olmadığını düşünüyorum. Bu duruma elbette taraftarların da etkisi var ancak çeşitli güvenlik önlemleri ile taraftarın saldırıları ya da eylemleri engellenebilir. Polis saldırısı nasıl engellenecek onu ben de kestiremiyorum. Yani orada bizim güvenliğimizi sağlamakla görevli olan kolluk kuvvetinin saldırısına uğradık. Bu kabul edilebilir bir şey değil’ ifadelerini kullanarak devam eden Eskişehirspor Başkanı Halil Ünal müsabakada bir çok pozisyonda hakemin hata yaptığının da altını çizdi.

Etiketler :
İLGİLİ HABERLER