GHA Güncel Haber Ajansı

Figüranlık yapmaya mı geldiniz?

Yazarımız Abdulkerim SOLAK, “Figüranlık yapmaya mı geldiniz?” sorusuyla bugünkü köşe yazısını okurlarıyla paylaştı.

Figüranlık yapmaya mı geldiniz?
Bu haber 15 Eylül 2016 - 13:27 'de eklendi ve 44 görüntüleme kez görüntülendi.

Karakterlerin birey yaşını yansıtmasına sözümüz yok elbette. Bizim derdimiz sadece her konuda sessizliğini koruyabilen insanlara. Ama taraf belirlemeden olmayacağı kesin. Her konuda hak sahibi olunabileceği gibi her soruya verebileceğimiz cevaplarımız olabilmeli.

Belki günümüz insanı pek fazla bu durum ile karşı karşıya kalmasa bile geçmişte bunun pek çok örneğini görmüş olduk. Herkesin kendi hayatını yaşayabileceği bir huzur ortamı oluşturulmak istense bile figüranlıkları ile ön plana çıkan tabiri caizse köstebekler her yerdeler ve her türlü beladan insanlığa zarar vermekteler.

Herkes kendi hayatında başrol olmak istemiyor nedense. Ama bir başkasının hayatında figüranlık yapmaya üşenmeyi göz önünde bulundurmuyorlar. İyinin yanında, kötü ve kötünün yanında, iyi olmayı benimsemiş duruma düştüler. Günümüz medyasının yazdıkları ile yaşanılan durumların birbirine karşı olan zıt farkındalıkları ise buna benzerliği ile ön plana çıkabilmekte.

Bazı insanlara figüranlık yapmaya mı geldiniz diye sorabilsek. Belki sorunların %50 civarında azalabileceği kanaatindeyim. Belki de battı balık yan gider bilemeyeceğim. Ortalığı karıştırmakta üzerine adam tanımadığımız köstebekler her yerdeler.

Tedbiri elden bırakmamak gerek.

Etiketler :
İLGİLİ HABERLER