"Enter"a basıp içeriğe geçin

Fikirlere saygı duyulmasını amaçlamalıyız

Sunulan fikirlere verdiğimiz cevaplar kadar fikirlere gösterdiğimiz saygıyı da ön planda tutmak gerek.

Siz bunu örnek olarak sunabilirsiniz fakat diğer insanların görmesi için elinizden geleni yapmalısınız. Bunu kendiniz için değil sadece insanlık için yapsanız en azından bir gelişmeye sahne olacak adımı atacaksınız.

Fikirlere saygı duyulmuyorsa orada fikir ayrımcılığı denilen bir bakış açısı meydana gelir. Bu yüzden o bakış açısı birkaç insanın canını yaksa bile diğer insanların fikirlerine özgürlük adı altında kısıtlama denilen özgür değildir ibaresini de beraberinde sürükler.

Türkiye büyük bir ülke ve her konuda fikir ayrımcılığı olacaktır. Fakat fikirlerin doğruluğu ve yanlışlığını hesaba kattığımızda ayrımcılıkların olmasını bekleyebiliriz. Ancak bu ayrımcılık sunulan yanlış kararlar sonrası meydana gelebilir.

Hem insanlara, hemde yaşadığımız çevreye zarar verecek fikirlerin sunulduğunda fikirlerin adının altından uzakta sadece ortamı tedirgin edecek bir algı olarak anıldığı görülebilir.

Bu sebepten dolayıdır ki insanlar fikir sunarken her zaman ve ilelebet katkı sağlayabilecek, her konuda yenilikçi olabilecek fikirlere yer verirler. Zihinleri buna eşlik etmek için insan beyninden nöronlarını sinyal olarak algılar ve daha iyi fikirler olarak adımlarını attırmaya sadık kalır.

Öte yandan saygının fikirlere karşı olan tutumunu elden bırakmadığını desteklemek ve bunu her zaman üstte tutmak gerekir. Saygının olmadığı bir yerde ne insan, ne hayvan yaşamını sürdürdüğü süre içerisinde herhangi bir fikir sunamayacağı gibi zor bir koşul peydahlamış olabilir.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir