Son Dakika
16 Ocak 2017 Pazartesi


Gıda teknologları haklarını istiyor

ÖSYM tarafından Aralık ayında yapılacak merkezi yerleştirmeler öncesinde KPSS puanlarına sahip olan gıda teknolojisi öğrencileri ve mezunları kadro haklarını istiyor.

24 Kasım 2016 Perşembe, 11:35

ÖSYM tarafından Aralık ayında yapılacak merkezi yerleştirmeler öncesinde KPSS puanlarına sahip olan gıda teknolojisi öğrencileri ve mezunları kadro haklarını istiyor. Devlet Personel Başkanlığı tarafından kamu kurum ve kuruluşlarından yerleştirme talepleri toplandı, tercih kılavuzu ÖSYM’ye gönderildi ve 21-30 Aralık 2016 tarihleri arasında KPSS puanı ile yerleştirmeler yapılacak. Kpss.web.tr olarak siz değerli okurlarımızın sesini her daim duyurmaya devam ediyoruz. Bugün sitemize iletilen bir maili yayınlıyoruz.

“Merhabalar, ben 4 yıllık lisans eğitimini Gıda Teknolojisi bölümünde tamamlamış üniversiteli bir işsizim. Amacımız asla iş beğenmemek değil. Her türlü yaşam mücadelesi vermeye hazırım. Fakat 1-2 kişi bile olsa kamu kurumlarının kadrolarından nasibini alamayan tek bölüm olduğumuzu söyleyebiliriz. Gıda Teknolojisi öğrencileri ve mezunları olarak kendimizi işsizliğe alıştırmak istemiyoruz. Tüm mezunlarımızı kamuda istihdam edelim demiyoruz. Sadece kamuda bizim bölümümüz içinde kadro açılsın. Devlet yetkililerinden tek isteğimiz bu. Fakat 2010 2012, 2014, 2016 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda gerek ortaöğretim, gerek önlisans, gerekse lisans bölümü mezunlarımız ve öğrencilerimiz için devlette istihdam edilmememiz çok tuhaf. Gıda Teknologları olarak kadro hakkımızı istiyoruz. 21 Aralık’ta başlayacak merkezi atamalar öncesinde kadro hakkımızı istiyoruz. Burdan tüm gıda teknolojisi öğrencilerine sesleniyorum üniversiteli işçiler veya üniversiteli işsizler sınıfına dahil olmak istemiyorsanız bence sesimizi duyurmanın tam zamanıdır. Artık tarladan soframıza gelen gıdaları biz denetleyelim, sahada biz görev yapalım istiyoruz. Gıda işletmeleri yurtdışında olduğu gibi Türkiye’de de gıda teknologları tarafından denetlensin istiyoruz. Gıda Teknolojisi öğrencilerine gereken değer verilmelidir.”

Bizde Kpss.web.tr ailesi olarak Gıda Teknolojisi bölümü öğrencileri ve mezunlarının bir anca önce kamuda kadro talebini sonuna kadar desteklediğimizi belirtmek isteriz.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz