"Enter"a basıp içeriğe geçin

Gündemi takip ediyor gibi görünmek

Siyaset, spor, televizyon ne olursa olsun hep medya unsuru içerisinde bir şekilde karşımıza çıkan unsurlar olarak bizlere sunuluyor.

Fakat biz bu unsurlar ile ne kadar ilgiliyiz ya da hangileriyle bu kadar yoğun bir ilişki içinde bulunuyoruz.

Öğrenmek elbette farklı tabi öğreniyorsunuz yada neden öğrenmiyorsunuz demiyorum. Bize verilen unsurların kısacası gündem organlarının hangileriyle irtibat kuruyor ve kendimizi bilgilendiriyoruz. Bizlerin aslında hangi unsurlarla beraber daha çok öğrenime gerek duyduğu merak konusu olmuş durumda.

Maç izliyoruz ve futbolu ülke bazında çok seviyoruz fakat futbola olan bilgimizi izlediğimiz maça yansıtmıyoruz. Siyaset konuşuyoruz tuttuğumuz ve desteklediğimiz partiyi savunuyoruz ancak siyaset bilgimizi neden eleştirilere sağlıklı olarak katamıyoruz. Televizyon izliyoruz fakat neden izlerken öğrenmek değilde sadece vakit öldürüyoruz. Magazin dergileri alıyoruz ama neden magazin okurken insanların ne yaptığıyla bu kadar ilgileniyoruz.

Bazen bu sorunların aslında cevaplandırılması gerektiğini düşünüyorum. Ülke çapında yayınlan medya ve medya unsurlu içerikler olarak öğrenmek ve gündemi takip etmek bizlerin ne kadar ciddiyetinde?

Kimileri var gündemi sadece hava cıva olsun diye boşuna takip ediyor bir etkileşim yok. Soruyorsun cevaplayacak bir soruya bile bakmıyor. Gündemi takip etmek bu mudur?

Ben gündem derken sadece siyaset demiyorum farkındaysanız. Magazin, futbol, televizyon, moda, iş, ekonomi kısacası her şey. Ama insanlar gündemi takip ediyoruz derken sadece söylüyor gerçekçiliğinden uzakta bir yerlerde sadece inandırmaya çalışıyor.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir