"Enter"a basıp içeriğe geçin

Güvenlik Görevlisi Fatih Çakmak Reina’daki Terör Saldırısında Hayatını Kaybetti

Türkiye yeni yılın ilk saatlerine yine buruk bir şekilde girdi. 10 Aralık 2016 tarihinde Beşiktaş’ta meydana gelen hain terör saldırısının acısı henüz dinmeden Ortaköy’de bulunan ünlü gece kulübü Reina’da yaşanan terör saldırısı 2017 yılına buruk bir şekilde girmemize yol açtı.

Beşiktaş Ortaköy’de bulunan Reina’ya düzenlenen saldırıda ölenlerin listesi ve kimlikleri belli olmaya başladı.

 

Saldırıda yaşamını yitiren güvenlik görevlisi Fatih Çakmak’ın 10 Aralık 2016 tarihinde Vodafone Arena yakınlarında gerçekleştirilen terör saldırısı esnasında da statta görevli olduğu gün yüzüne çıktı. 20 gün önceki terör saldırısından sağ olarak kurtulan Fatih Çakmak, gece kulübündeki terör saldırısında yaşamını yitirdi.

Ortaköy’deki terör saldırısında hayatını kaybeden güvenlik görevlisi Fatih Çakmak’ın otopsi işlemleri tamamlandı. Çakmak’ın cenazesi Adli Tıp Kurumu’ndan alınarak Küçükçekmece Mezarlıklar Müdürlüğü’ne götürüldü. Cenazenin çıkışı sırasında Çakmak’ın yakınları sinir krizleri geçirdi.

Çakmak’ın abisi Erkan Çakmak, “Aslan gibi Fatih Çakmak yatıyor burada. Reina’da güvenlik görevlisiydi. Bu çocuk ekmek parası için gece gündüz mücadele ediyor” diye konuştu. Çakmak’ın diğer abisi Erhan Çakmak ise, “Benim kardeşimi öldürdüler. Bir hiç uğruna öldü. Bana ‘vatan sağolsun’ dediler. Eyvallah dedim. ‘Hepsi vatanımız evladı’ dediler. Öldürdüler. Kardeşimi öldürdüler” dedi.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir