10 Aralık 2016 Cumartesi


Abdulkerim Solak
Abdulkerim Solak a.kerim@guncelhaberajansi.com Tüm Yazılar

Haddini Bilmeden Had Bildirmen Yanlış


Köşe Yazarı : - Güncel Haber Ajansı 21 Eylül 2016 Çarşamba, 02:00Haber Tarihi

Ulan sen kimsin derler adam, adam olabilene.

Yargısız infaz yaptığını farz etmezler. Onlar daha iyi bilir, biliriz.Dünkü yazdığım yazıdan bazı yerlere ulaşacağı en güzel mesajları almış sanırım.

Haddimi bildirmek istemenizde güzel neyse konumuza gelelim. Haddini bilmeden had bildirmeye kalkışanlarda bugün o büyük mecra sayılmayacak küçük insanların işi.

3 yıldır pek izlemediğim televizyonumun ekranında fark ettim bunu. Özellikle bir televizyon proğramına konuk olan şahsına münhasır bir kişiliğe bürünen o kılıkta.

Dalga geçmek için değil. İnsana ne olduğunu doğruca söylemek suç olmadığı için diyorum tüm bunları. İnsanın bacasından duman çıkmazken komşusunda çıkan dumana yangın var telaşıyla ortalığı ayağa kaldırması gibiydi sonra bakıldığında yemek piştiği ve o yemekten hem komşu hemde o insanın yediği görüldü.

Bizim işlerde böyle hem atıyorlar, hem yiyorlar.

Adam öldü ama gömmeyelim dursun dedikten sonra pek farkı da kalmıyor o insanı yaşatmaya. Sizin işlerinizde öyle işinize gelmeyene "LO LO" karnınızı doyurduğu zaman "BİN ŞÜKÜR" eee nerede kaldı bu yemeğin sevabı ?

Sizin duanız kabul olmuyor diyorlardı sizin için. Sanırım canlı yayında sorulan sorulara mantıklı cevap verebilmek için kullanamadığınız beyninizi yormanıza gerek kalmadı inşAllah?

Burada soruları ben sorarım mantığıyla yürümüyor bu işler. Verilen sorulara düzgün cevap veremediğiniz zaman doğruların ortaya çıkarılmasına el atmadığınız gibi kenardan işleri seyreden stajyer çocuktan ne farkınız var?

Ben bu soruya güzel bir cevap verebileceğinizi biliyorum ama twitter polemiğine girmek istemiyorum…

 

- Güncel Haber Ajansı Köşe Yazarı

Diğer Güncel Haberler