"Enter"a basıp içeriğe geçin

Halep’in içler acısı hali

İnsanlık dramı, acılar ve kan evi. Daha ne söyleyebiliriz ki? Ne oluyor yahu diyemezken neden yaşanıyor tüm bunlar? Sırf batının medeniyeti adı altında mı? yaşanacak bunca acılar. Allah perişan eylesin.

Batıymış!!!

Ne batı ama modernlikten bahsediyorlar ama iş modern yaşama gelince diğer ülkelerin anasını ağlatıyorlar sözde soykırım yapmıyoruz diyorlar ama öldürdüğünüz kadar geberin. Sahile vuran çocuğun ayakları değsin mezar taşlarınıza. Kanlar içinde kalsın evlatlarınız ve o kadar paranız sizi kurtarmasın.

Perişan olun be!!!

Yazıktır günahtır siz bilmezsiniz. Medeniyet adileri. Sırf size benzeyecek diye batı medeniyetini anlatmıyor kimseler. İyi ki de anlatmıyor anlatacak yüzünüz yok zaten, kimseninde sizi dinleyecek hali yok. Siz kimsiniz? Magandacılık oyunu oynuyorken iç savaşa sürüklenmeyesiniz ha!

Sürüklenin aslında beter olunda bizde gülelim halinize. Suriye sınırından kapı açtığımız gibi bir davranış beklemeyin. Yazık ederiz halinize,  ayıplarız, yargılar ve gülümseriz. Çünkü siz mazlumların yanında olmayı değil, tepesine çıkmayı iyi bilirsiniz ve bu yüzden sizi sadece mezar toprağı kurtarır 5 basamak yukarıda olanlardan hani size tapıyorlar ya o bakımdan.

Halep içinde çıkıyor bombalar ve bir anda insanlar kayboluyor ortalıktan. Tecavüz edilen kadınlar, kızlar, analar. Okula bile gidemeyen çocuklar, bebekler. Gelecek hayali kuran gençlerin elleri yakanızda olsun da had bilmek nedir öğretsinler sizlere.

Dünya ağlamıyor Halep’e insanlık ağlamıyor. Türkiye ağlıyor, Müslümanlar ağlıyor.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir