GHA Güncel Haber Ajansı

HDP’li Milletvekilleri Hakkında 163 Soruşturma Dosyası Var

HDP’li vekiller hakkında soruşturme, tutuklama ve gözaltılar devam ediyor. Terör suçuna karışan vekiller ve partililer hakkında mahkemeler işlem yapmaya devam ediyor

HDP’li Milletvekilleri Hakkında 163 Soruşturma Dosyası Var
Bu haber 29 Aralık 2016 - 12:42 'de eklendi ve 2.031 görüntüleme kez görüntülendi.

HDP Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk terör soruşturmaları kapsamında Ankara’da gözaltına alınmıştı. Diyarbakır’daki sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen Tuğluk çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
Emniyetteki işlemleri tamamlandı ve ardından adliyeye sevk edilen Aysel Tuğluk çıkarıldığı mahkemece”silahlı terör örgütü yöneticiliği” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi. Aysel Tuğluk 26 Aralık’ta Ankara’da gözaltına alınmıştı. Gelen bilgiler arasında diğer 4 şüphelinin de mahkemeye sevk edildiği ve mahkemedeki sorguları devam ettiği öğrenildi.

Ayrıca Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan da bir açıklama geldi. HDP’li 24 milletvekili hakkında yasal işlem yapıldığı bildirildi. 24 HDP li vekil hakkında 163 soruşturma dosyası üzerinden 41 HDP ile il ve ilçe yöneticisi ile 9 belediye başkan ve yardımcıları hakkında da yasal işlemin yapıldığı açıklandı.

Etiketler :
İLGİLİ HABERLER