10 Aralık 2016 Cumartesi


Abdulkerim Solak
Abdulkerim Solak a.kerim@guncelhaberajansi.com Tüm Yazılar

Her Bilek Bükülmez


Köşe Yazarı : - Güncel Haber Ajansı 12 Ekim 2016 Çarşamba, 00:38Haber Tarihi

Dışarıdan göründüğü gibi olmuyor bazen hayat.

Ya eziliyorsun, ya da altında kalarak can veriyorsun. Ölmüyor gibi oluyorsun bazen. Sonradan toparlanıyorsun.

Her yiğit'in harcı değildir aslında büyük yaşamak. Birazcık cesaret ister. Ya da yaptığın, yapacağın işler gibi büyük emek ister.

Bunu insanlara anlatmak biraz uğraş gerektirebiliyor. Farkındayım. Sadece bazen kulaklarına yanaşıp haykırmak gerektiğini düşünüyorum.

Faydalı olmayan değil, faydası ile bin kat inanç ve  sabır gerektirebilen durumları göz ardı etmemek lazım. Ben buna inananlardanım.

Başarıların ve uzun süren çalışma hızının yıkamayacağı bilek bulunmaz. Bunu unutmamak lazım. Fakat her bileğinde kolay kolay bükülmeyeceğini unutmamak lazım.

Bükülmesi gereken bileklerin aslında biraz uğraş gerektirebileceği biliniyor. Sadece bize ait olan biraz inanç ve sabır.

Azmin kıramayacağı taş, oltanın tutamayacağı balık olmaz.

Emeksiz yemek, çalışmadan başarı yakalanmaz.

Her bileğin bükülmesi bazen mümkün olmayabiliyor. Sadece biraz sekteye uğradığını düşünebiliyorsun o kadar. Gerisi az biraz teferruat.

Başarmak isterse insan yıkılmayacak kale çıkılmayacak dağ yoktur. İnanarak neler yapan insanlar var. İnanması biraz güç olabilir gibi geliyor bazılarına. Bazılarına ise sadece azmin verdiği sonuçların net sonuçlar vermesinden kaynaklandığını düşünüyor.

Ne olursa olsun. İnsanlığın ve insanların unutmaması gereken tek şey. Başarmak için sadece çalışmak. Ve sonucunda bükülmeyecek bir bileğin dahi kalmaması. Bence buna değer.

Azmin elinden kim kurtulmuş demeyin. Azmin elinden bırakıp gidenleri biliyoruz.

- Güncel Haber Ajansı Köşe Yazarı

Diğer Güncel Haberler