10 Aralık 2016 Cumartesi


Abdulkerim Solak
Abdulkerim Solak a.kerim@guncelhaberajansi.com Tüm Yazılar

Her Telden Çaldınız


Köşe Yazarı : - Güncel Haber Ajansı 05 Ekim 2016 Çarşamba, 01:05Haber Tarihi

Kısacası safınızı belli edemediniz diyelim.

Yada peşine takılacağınız bir koyun bulamadınız.

Başka izahının olduğundan şüphemiz yok.

Destekleyeceğiniz bir takım bulmak zor değil. Hangisi iyi oynarsa omun atkısını doladınız kıldan ince boyunlarınıza.

Bunu da gözden kaçırmamakta fayda olduğuna inananlardanım. Bu kadar basit yaşamayın. Sırf birilerinin peşinden gideceğiz diyerek kafa dikliği yaratmayın.

Bataklığa gidince ağlayacak yer aramaktansa iyi olduğunu ispat eden ve en azından mübalağa yapmayan tarafların peşinden giderek bataklığın üstünde bulunan köprüden geçmeyi bir amaç edinin. Doğru sanarak peşinden gittiğiniz her koyun sürüye götürmez. Bunu bir defa altını çizerek anlatmak istiyorum. Bazen ahıra götürse bile, bazende mezbahaneye götürebileceği akılların bir köşesinde yer edinilmelidir.

Hep iyi yolda olarak sanılan ve peşinden gidilen yolların çukura götürdüğü görüldü. Bu sebeple her telden çalmak yerine iyiliği olan ve şuursuzluğu olmayan telden çalmanız hem sizin açınızdan hemde geleceğe konulacak tuğlaların açısından her zaman daha önemli rol oynadığı görülmüştür.

Sözüm şu ki; bırakın insanların sizin peşinizden takılmasını ve sizin telinizden çalmasını. Siz bir telden çalmak istiyorsanız ve o yolun doğruluğuna inanıyorsanız değil sadece ispat edilebilirliğine güvendiğiniz o telden çalmanız sizin açınızdan %100 oranında pay sahibi olabilecek nitelikleri taşımaktadır.

Her telden çalmak yerine tek bir teli çalarak kendinizi ait olabileceğiniz bir mecraya atabilir yada bir duruşa sahip olarak yaşayacağınız Dünya içerisinde diğer güzellikleri keşfedebilirsiniz. Bunları yaptıktan sonra sadece hayatın tadını çıkarmak kalacak.

Bataklığa battıktan sonra çıkma çabaları değil

- Güncel Haber Ajansı Köşe Yazarı

Diğer Güncel Haberler