Son Dakika
16 Ocak 2017 Pazartesi


21 Ekim 2016 Cuma, 00:19
Abdulkerim Solak
Abdulkerim Solak a.kerim@guncelhaberajansi.com Tüm Yazılar

Hiçbir güç İslam’ı kirletmeye yetmez

Hamd olsun Allah adıyla andığımız bir yaratıcımızın olduğuna. Dinimizin bütünlüğünü esas alan bir Dünya yarattığına.

Belki şükretsek az kalacak. Belki saatlerce namaz kılsak bile yetmeyecek anlatılması gereken cümleler. Belki dualarımızı eksiksiz olarak tamamladığımızı düşünsek bile yetmeyecek. Belki de bizim bu Dünya içerisine layık bir birey olmadığımızı anlama şansımız olacak.

Gerek dış devletlerin bütünlüğü söz konusu olsun gerekse kuyumuzu kazmaya yeltenen ancak hiçbir Dünya örgütüne adapte olmadık diyen haydutlar olsun kimse bizim İslam adıyla şükür ettiğimiz dinimizi sarsmaya, yaralamaya teşebbüs edemez. Ettikleri taktirde ki ediyorlar zaten elleri boş bir şekilde ayrılacakları birebir açıklanmış vaziyet içerisine girmekte. Öte yandan insanların ve insanlığın Din üzerinden insanları ezmeye çalışması ve insanların Din ilişkilerini devreye sokarak alt etme çabaları hayret ettiren olaylar arasında kendine büyük bir yer bulmuş durumda.

Ayrıca Dinlerin üzerinden ayırt edilme söz konusu olmazken neden Dünya üzerinde sadece İslam'ın adı altında karalama ve mazlumları ezme talimatları verilir anlamış değiliz.

Bir çoğumuzun İslam'ın büyük bir güç olduğunu açıkça ifade ediyor. Ki bu zaten belli bir şey. Bizi kimse yıkamaz.

Bir çoğu gereksiz bir düşünceye kapılarak onların kendi benliklerini Dünya üzerine salma çabalarına girmesini söylüyor.

İslam'ı yıkabilecek hiçbir gücün bulunmadığını söylemek istiyorum ayrıca birimiz değil hepimizin duası bir amin ile kabul buyurulur ise Dünya mazlumların ayağının altına serilir haydutların üstüne kıyamet gibi bindirilir.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz