GHA Güncel Haber Ajansı

İçişleri Bakanı Soylu: Terör Tehdidi Altındaki Siyasilere Koruma Verilecek

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Afyonkarahisar’da yaptığı konuşmasında bölücü terör örgütü tarafından tehdit edilen siyasilere koruma verileceğini söyledi.

İçişleri Bakanı Soylu: Terör Tehdidi Altındaki Siyasilere Koruma Verilecek
Bu haber 24 Ekim 2016 - 14:33 'de eklendi ve 671 görüntüleme kez görüntülendi.

Geçtiğimiz gün sabah saatlerinde Afyonkarahisar’daki Ak Parti Kampı’na katılmak üzere başkent Ankara’dan hareket eden 65. Hükümet İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ülke gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Afyonkarahisar’da yaptığı konuşmasına ‘Terör örgütlerinin Türkiye’ye yönelik 3 temel amacı var. Birincisi ülkemizi istikrarsızlaştırmak, ikincisi meşgul ederek bölgeye ilgisini ve izlemesini engellemek üçüncüsü ise yönetilemeyen bir ülke görünümü vermek’ ifadelerini kullanarak başlayan Bakan Süleyman Soylu terörle mücadele konusunda kararlılık mesajları verdi.

DOĞU VE GÜNEYDOĞU’DAKİ SİYASETÇİLERE SİLAHLI KORUMA VERİLECEK
 

Yaptığı açıklamalarında bölücü terör örgütünün AK Parti’yi Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde etkisiz kılmayı amaçlayan bölücü terör örgütünün hedef aldığı siyasi isimlere yapılacak olan koruma desteği hakkında da bilgi veren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ‘PKK’lı teröristler o bölgede siyasetçilerimize adım attırmama çabaları içerisine giriyorlar. En nihayetinde sonuçsuz kalacak bir çaba ancak siyasetçilerimizin hayatını tehlikeye atma durumumuz söz konusu olamaz. Bu kapsamda o bölgelerdeki il başkanlarımıza kadar silah ruhsatı vereceğiz bunun yanı sıra bazı siyasilerimize silahlı korumalar temin edeceğiz’ şeklinde konuştu.

 

Etiketler :
İLGİLİ HABERLER