"Enter"a basıp içeriğe geçin

İnsan nasibine şükür etmeli

Yaşam kalitemizin hep üst noktalara değmesini gerçekten isteriz. Oysa bunu sadece istemekle gerçekleştiremeyiz. Gerçekleşmesini istediğimiz o kadar çok şey var ki. Belki bazılarını anlatamayacağız, bazılarını ise anlatmaktan hiç geri kalmayacağız.

İnsanız elbette. Şaşar, beşeriz. Yaşayarak bir an önce ölümü bekleriz. Ölüm ansızın gelir. Bazen kapıdan, bazende camdan ve bazende hayatlarımızın tam ortasından.

Nasıl öldüğümüzü sorgulayacak değiliz. Zaten buna hakkımız yok. Ölümlerden ölüm seçemeyiz. Nasibimizde ne varsa onu yaşamalıyız. Belki hayat o zaman çok daha güzel olacak. Çünkü hayat nasip ve kısmet meselesinden ibarettir. Bugününe şükür etmeyi öğrenmelisin yarınlarında çok daha güzel hatıralar bırakabileceğini tahmin etmelisin.

Öte yandan nasip işlerine gönül koyulmaz. Yani gönül koymaktan kastım sadece bunu olmadı diye küs kalacak değiliz. Allah’ın işine karışılmayacağını biliyoruz sonuçta. Öte yandan nasip işleridir bu azizim. Nasibini yaşamayı bilmelisin.

İnsan hep nasibini yaşar. Eğrisi, doğrusu bu kadar göze batmaz. Batmış olduğu zamanlar vardır elbette. Üstesinden gelinmeyecek değil. Çünkü insan nasibini yaşamadığı sürece hiç bir haltta tok kalamaz.

Yaşam kalitesinin iyi olmasını isteyen insanlar var elbette. Nasiplerini yaşamak ve bundan şikayet etmek hakları değildir. Çünkü insan ne bulduğundan izinlidir. Ve onunla muhattap olmak nedir iyi bilmelidir.

Yaşam kalitem iyi olsun diyenler nasiplerine şükür etmezlerse çıkmaz bir sokağa girebilirler.

Ve nasip bir daha uğramadan sadece ölümü hatırlatabilen geleceklerden sorulu kılar.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir