"Enter"a basıp içeriğe geçin

İnternet ortamı güvenilirliği

Bireyler olarak aslında kendimizin neler yapmak istediği ve neler yaptığını anladığı bir Dünya içerisinde yaşamaktayız.

Günümüzde pek çok insanın aslında sosyal bir ortam içinde olmaktan daha çok asosyal ortam içerisinde bulunduğunu görmüş durumdayız. Ki ayrıca bu durumun pek iç açıcı olmadığını söylemek gerek. İnsanların teknolojiyle ve internet ile beraber kaldıkları süre içerisinde ki etkileşim halinde oldukları telefon, tablet, bilgisayar unsurlarının dışında diğer bir Dünya olduğunun farkına varmakta zorluk çekebilirler.

Ayrıca teknoloji ve internetin insanların gereksiz hatta dozajında kullanılmadığında ortaya çıkardıkları hasarın insanlara büyük zarar verdiği açıklanmış ve gerek Türkiye gerekse Dünya çapında büyük bir yankı uyandırmıştı.

Günümüzde görüyoruz ki tedbirlerin alınmasının yanı sıra daha çok teknoloji, daha çok internet ortamı göze çarpabiliyor. Oysa tam tersinin olması insanlara ve çevresel faktörlere yarar sağlayabilen unsurlar arasında bulundurulması gerekmektedir.

Kullanıcıların istekleri doğrultusunda gelişim gösteren teknolojinin aslında yapay zeka üzerinden devam edeceği bir gerçeği var. Yapay zekanın robotlaşma düzeniyle işlev yapabilir halde olması ise büyük bir tehlike arz edebiliyor. Daha çok teknoloji severlerin hoşuna giden bu durum bir çok insanın istemediği aslında Dünyaca istenilmeyen büyük gelişmeler arasında yer alabiliyor.

Teknolojiyle bağımlılığı olan insanların aslında kitaplara karşı hiç bir bağının olmadığı da açıklandı. İstisna durumlar dışında gerçeği birebir yansıtan örneklerin verilebilir olduğu bilinirken bu yol üzerinde giden durumun iç açıcı olmadığını söylemek gerek.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir