"Enter"a basıp içeriğe geçin

İşi Düşenin Menfaati

Hedef belirlediğinizi düşünün ve o hedefin bir şekilde ya iyi ya kötü sonuçlar göstereceğini hesaba katın ve o sonuçlara ulaşabilmek için geçeceğiniz yolları hesaplayın. Ya da en kısa yoldan o yolda harcadığınız insanları.

Pek çok insan yakınmakta menfaat için kullanılmış olmanın verdiği tatla. Biz bunlara (çift karakter) iki yüzlüler olarak adlandırıyoruz. Haklıyız.

Her sabah sizi gördüğü halde selam vermeyen insanları düşünün ve o insanların birden bire sizinle nasıl sıkı iletişim kurduğunu karşılaştırın. Çünkü bu devrin insanları dost istemiyor menfaat için insan arıyor.

Bunu er ya da geç anlayacaksınız. Ya geçmiş olacak, ya da geçti geçecek olmuş olacak.

Örnek verelim; telefon rehberinizin ne işe yaradığını düşünün sadece iletişim için mi? Yanılıyorsunuz.

İşi düşenin aradığı bir semt orası, bazen gece ve bazen gündüz. Pek az insan arıyor hâl hatır soruyor. Onuda sebepsiz değil sizin hatırınıza yapıyor.

Peki geri kalan insanlar zamanı gelince (işi düşünce) arayan insanlara ne demeli?

Onlar konu başlığına yazılması gereken şahsiyetler. Belki de ilan edilecekler. Onlar iyi gibi görünen Dünyanın önden gülüp arkadan vuran adamları. Utanma duygusu onlarda pek olmayabilir. Bu bir gerçek.

Benim bu düşüncelerime ortak ol veya olma onlar kendini çok iyi bilen birileri. Belki kendini bilmez bir hâl aldılarsa onlarında vay haline bize de onlara kendimizi kullandıttırdığımız için vay halimize.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir