"Enter"a basıp içeriğe geçin

Islık çalmayla protesto yapılmaz

Ayaklanmalar, örgütlenmeler, kötü bir topluluk kısaca.

Amaçları belki bir farkındalık yaratmak için ya da yol ayrımından çıkmış kötü sonuçlara gidiyor. Amaçları ve doğrultuları kapsamı altında ortayı ayağa kaldıranlar.

Gösteri yapmak değil dertleri sadece ortalığı kaldırmak. Sanki yanlış bilinen doğrular var gibi birde üstüne üstlük insanları yoldan çıkarmak isteyenler var.

Tabi bu sadece tüm ayaklanmalar için geçerli değil. Vatana ihanet edeceklerse biz ona ayaklanma demeyiz. Ama 15 Temmuz Ruhu gibi Vatanını, Bayrağını, Birliğini korumak isteyen herkes sokaklara çıkabilir.

Çünkü ortada bir yanlış yok ve insanlar doğru bir amaç üzerinden gidebiliyorlar.

Bazı gruplar birkaç kişi bir araya gelerek seslerini duyurabileceklerini söylüyorlar. Ancak bir müddet sonra bağırış çağırış yerini ıslıklara bırakıyor. Nefesleri yetene kadar çalıyorlar. Sonrası mâlum toplanıp evlerine gidiyorlar.

Yani ıslık çalana kadar protesto oluyormuş adı. Nefes bitince ıslıkta bitiyor.

Doğruluk payı olan her protestoya eyvallahımız var ama vatana ihanet adı altında toplanarak Bayrağa ve Millete aykırı davranışlar sergileyenler olursa o zaman yolun önüne taş konur. Kimse bir yere kımıldayamaz. Bu böyle bilinsin. Siyaset üzerinden giderek açık uçlu sorulara cevap olarak kendinizi kullandırmayın.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir