"Enter"a basıp içeriğe geçin

İstanbul Tüyap kitap fuarı mükemmeldi

Her zaman ki gibi büyük bir izdihama sahne oldu. Tüyap İstanbul Kitap fuarı hem yurt içi, hemde yurt dışından gelen ziyaretçilerin akınına uğradı.

Yazarların okurlar ile bir araya geldiği imzalı kitapların havalarda uçuştuğu hatta imza kuyruklarında ağlamayan ve dolu gözlerle kitap yazarlarıyla bir araya gelmenin heyecanını yaşayanlar vardı. Saatlerdir imza kuyruklarında bekleyenler kavuşacakları yazarların imzalı kitabını almanın sevincini yaşadılar.

Kitap vlogları çekenler, ve kitap tanıtımı yapan kişiler için harika bir fuar oldu diyebiliriz. Çekilişlere katılarak kazanamadıkları kitabı yayınevleri standları üzerinden imzalı şekilde almak isteyen pek çok insan vardı. Öte yandan kitap fuarına ilginin oldukça fazla olması yazarları sevindiren bir unsur olarak göze çarpan unsurlar arasında bulunuyordu.

Öte yandan fuara katılamayanların büyük üzüntü içerisine girdiği internet ortamında paylaşılan fuar fotoğraflarına derin mutsuzluk ile baktıklarını açıklayan samimi itiraflarda bulundukları belirlendi. Aslında yazarların ve okurların samimi bir bağ kurması için katılımların daha üst seviyelerde olması gerekebilmekte.

Bazı okurların eleştirileri okurdan çok yazar var bu ne biçim fuar demesi gözlerden kaçmazken yazan kitlenin okurdan daha fazla olduğu anlamına geliyor. Öte yandan bu açıklamaya istinaden tam tersinin olduğunu ifade edenlerde yok değil. Tabi fikirlere saygı duymak gerektiğini unutmamak lazım.

Türkiye’de kitap fuarlarına gösterilen yoğun ilginin insanlara ve okuma yazma bağlantısı arasında büyük bir köprü kurduğunu söylemekte yarar var.

Daha iyi bir ülke için okumak yazmak gerçekten önemli.

 

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir