GHA Güncel Haber Ajansı

İzmir – Manisa Yolu Kar Nedeniyle Kapandı

İzmir-Manisa olu kar nedeniyle ulaşıma kapandı. Araçlar geri dönüyor. İzmir’de kar yağışı yoğun şekilde devam ediyor.

İzmir – Manisa Yolu Kar Nedeniyle Kapandı
Bu haber 29 Aralık 2016 - 13:32 'de eklendi ve 141 görüntüleme kez görüntülendi.

Yoğun kar yağışı yurdun birçok noktasında etkili oluyor. İzmir’de  trafik akıyor mu ? Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yaptığı yoğun kar yağışı İzmir’de de etkili olmaya başladı. Şu anda yoğun bir şekilde karlar temizlenmeye çalışıyor. İki geliş gidiş yolunun kapandığını bildirildi. Hem Manisa’dan İzmir’den şu anda geliş gidiş yolları kapalı durumda olduğu öğrenildi.

Ekipler şu anda kesinlikle geçişe izin vermiyor. Hem Manisa yönünden Hem de İzmir yönünde yol kapalı durumda, İzmir yolu kapalı çift taraflı olarak trafik ekipleri kontrol noktası oluşturdu ve şu anda araçların geçişine izin vermiyor. İzmir’de kar kalınlığı yer yer 5-10 santimetreye kadar ulaştığını söylenebiliyor. Havada dondurucu soğuk ve kar yağışı devam ediyor.

Karayolları ekiplerinin hummalı bir çalışması var, bir yandan trafiğin akışı sağlanmaya çalışıyor. Özelliklle rampalarında tuzlama çalışmasıyla yollar temizlenmeye çalışılıyor. Tek bir aracın bile Manisa yoluna geçişine izin verilmedi. Araçlar tekrar geri döndü.

Özellikle de İzmir’in Bornova ilçesinde yağış devam ediyor.  Aldığımız bilgilere göre Torbalı-Kemalpaşa arasındaki bir rampada da çok sayıda aracın mahsur kaldığı öğrenildi.

Etiketler :
İLGİLİ HABERLER