GHA Güncel Haber Ajansı

Kademesiz bir ağ; Bitcoin

Bitcoin madenciliği bir kademesiz ağ üzerinde bir kullanıcıdan diğerine ödemeleri sabitlemek ve doğrulamak için kullanılan eşler arası bir bilgisayar işlemidir.

Kademesiz bir ağ; Bitcoin
Bu haber 27 Kasım 2017 - 18:24 'de eklendi ve 982 görüntüleme kez görüntülendi.

Bitcoin madenciliği bir kademesiz ağ üzerinde bir kullanıcıdan diğerine ödemeleri sabitlemek ve doğrulamak için kullanılan eşler arası bir bilgisayar işlemidir. Madencilik ve bitcoin madenciliği geçmiş işlemlerin küresel kamuya ait defterine, bit eşofmanı işlem verileri eklemeyi içerir. Her bir işlem grubu, bir blok olarak adlandırılır. Bloklar altcoin madencileri tarafından güvence altına alınmış ve birbirlerinin üzerine zincir oluşturarak inşa edilmiştir. Geçmiş işlemlerin defterine “blok zincir” denir. Blokcalar, ağın geri kalanına gerçekleşen işlemleri onaylamak için kullanılır. Bitcoin kazanma düğümü, yasal bir Bitcoin işlemini başka yerde zaten harcanan parayı yeni harcama girişiminde ayrılması için de blok zinciri kullanır.

İş Kanıtı Nedir?

Altcoin nedir sorusuna gelince kasıtlı olan kaynak yoğunlukları ile zor olmasından da kaynaklı olmaktadır. Böyle madenci tarafında her gün bulunmakta olan blok sayı, kontrolü bir sonlu para kaynağı oluşturarak sabit kalır. Bireysel blokların, geçerli kabul edilecek bir çalışma belgesi içermesi gerekir. Bu çalışma belgesi (PoW), bir blok aldığı her seferinde diğer Bitcoin düğümü tarafı doğrulanır. Bitcoin, Bitcoin’in defterini değiştirilemeyen, çift harcamaya karşı koruma sağlamak için bir PoW işlevi kullanıyor. Madencilikteki temel amaç, Bitcoin düğümlerini, güven, kurcalanması karşılığında direnen uzlaşma varmalasına izin verilmektir. Madencilik, aynı zamanda bitkisel maddeleri sisteme dahil etmek için kullanılan mekanizma.

https://teknochain.com/

Etiketler :
İLGİLİ HABERLER