GHA Güncel Haber Ajansı

Kandil Dağına Bir Hava Harekatı Gerçekleştirildiği Açıklandı

Türk Silahlı Kuvvetleri gerçekleştirilmiş olan hava harekatı kapsamında 21 tane teröristin etkisiz bir duruma getirilmiş olduğunu açıkladı.

Kandil Dağına Bir Hava Harekatı Gerçekleştirildiği Açıklandı
Bu haber 14 Ağustos 2017 - 21:08 'de eklendi ve 169 görüntüleme kez görüntülendi.

Türk Silahlı Kuvvetleri gerçekleştirilmiş olan hava harekatı kapsamında 21 tane teröristin etkisiz bir duruma getirilmiş olduğunu açıkladı.

TSK’nın açıklamasında, “13’ü ölü, 8’i yaralı olmak üzere 21 terörist etkisiz hale getirildi. Operasyonda keşif ve gözetleme vasıtaları ile bölücü terör örgütü mensuplarının silah ve mühimmat deposu ile silah mevzi olarak kullandığı tespit edilen dört hedef imha edilmiştir” denildi. Dün de Hakkari ve Siirt’te düzenlenen operasyonda 8 terörist etkisiz hale getirilmişti.

Kandil’de teröristlere ağır darbe vuruldu… Kandil’e düzenlenen hava harekatında 21 terörist etkisiz hale getirildi. TSK, “Kandil’e 12 Ağustos’ta yapılan hava harekatının sonucunda; 13’ü ölü, 8’i yaralı olmak üzere 21 terörist etkisiz hale getirildi.” açıklamasını yaptı.

Genelkurmay Başkanlığı Irak’ın kuzeyindeki terör yuvalarına 12 Ağustos’ta yapılan operasyonla ilgili açıklama yaptı. TSK’dan yapılan açıklamada şöyle denildi:

“12 Ağustos 2017 tarihinde sabah saatlerinde Irak kuzeyi Kandil bölgesine, Türk Hava Kuvvetlerine ait savaş uçakları tarafından hav aharekatı düzenlenmiştir. Operasyonda keşif ve gözetleme vasıtaları ile bölücü terör örgütü mensuplarının silah ve mühimmat deposu ile silah mevzi olarak kullandığı tespit edilen dört hedef imha edilmiştir.Bölgedeki kaynaklardan elde edilen bilgilere istinaden yapılan harekat neticesinde 13 teröristin ölü 8 teröristin de ağır şekilde yaralandığı öğrenilmiştir.”

DÜN DE 8 TERÖRİST ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ

Dün de terör örgütü PKK’ya karşı yürütülen mücadele kapsamında Siirt, Hakkari ve Bingöl’de operasyonlar düzenlenmişti.

Hakkari’nin Şemdinli ilçesi ve Siirt’te düzenlenen operasyonda 8 terörist etkisiz hale getirilmiş, bir M-16 piyade tüfeği ve şarjörü, 86 fişek, bir Rus tipi el bombası, çok miktarda örgütsel doküman ve yaşam malzemesi ele geçirilmişti.

İLGİLİ HABERLER