GHA Güncel Haber Ajansı

Kartepe’de Çığ Düştü Yol Kapandı

Kartepe kayak merkezinde düşen çığ yolu kapattı. 4-5 araç kar altında kalırken ölü ve yaralı olmadığı bildirildi.

Kartepe’de Çığ Düştü Yol Kapandı
Bu haber 29 Aralık 2016 - 13:46 'de eklendi ve 169 görüntüleme kez görüntülendi.

Kartepe’nin kayak merkezine çıkan zirve yolunda çığ meydana geldi. Ciddi bir kar yağışı hakim olan kayak merkezinde 157 cantimetre civarı yağan kar yağışı zirvede 2 metreye yaklaşmıştı.  Edinilen bilgiye göre 4-5 Araç şu an itibariyle çığın altında kalmış  durumda olduğu öğrenildi.  Jandarma ve diğer kurtarma ekipleri çığ altında kalan araçlara müdahale ediyor.

Sabah saatlerinde ölçüde anlatan 157 santimdi oğun yağış ardından İki buçuk metre civarında bir kar örtüsü Kartepe’nin zirvesinde ki otelden  ve otelin bulunduğu kayak merkezinden aşağıya inişler ve Aşağıdan yukarı çıkışları şu an itibariyle düşen çığ nedeniyle durmuş durumda.  Kartepe’de düşen çığ son dakika bilgisine göre herhangi bir yaralı ya da can kaybı yok. Bölgede kurtarma çalışmaları ve yolun  kapanmasına neden olan çığın temizlenmesi için çalışma devam ediyor.

Araçların içerisinde bulunan tatilci ve kayakçılar araçların üst camlarından çıkarıldı. Yapılan kurtarma çalışmaları sadece araçlara yönelik olduğu bilgisi edinildi.

Etiketler :
İLGİLİ HABERLER