GHA Güncel Haber Ajansı

Katılım Bankaları Nasıl İşler?

Faizsiz işlem yapmakta olan katılım bankaları, müslüman ülkelerde sıklıkla kullanılmakta olan bankalardır. Katılım bankası nedir sorusuna verilebilecek en güzel cevap…

Katılım Bankaları Nasıl İşler?
Bu haber 05 Ekim 2017 - 16:24 'de eklendi ve 117 görüntüleme kez görüntülendi.

Faizsiz işlem yapmakta olan katılım bankaları, müslüman ülkelerde sıklıkla kullanılmakta olan bankalardır. Katılım bankası nedir sorusuna verilebilecek en güzel cevap, faiz alımına tamamen karşı duran ve islami yönetim ilkelerine dayalı olan bunun yanında kiralama ve ortaklık yöntemleri ile birlikte fon veren bankalar olarak tanımlanabilmektedir.

Katılım Bankalarında Dosya Masrafı

Katılım bankaları sadece yaptığı işlemlerden para almaktadır. Bu da bankalar arasında dosya masrafı olarak bilinmekte ve bu işlemler kişinin bütçesini çok fazla sarsmayacak düzeyde yapılmaktadır. Ancak bazı katılım bankaları belirli dönemlerde bu masrafları da almamaktadır. Dosya masrafsız kredi veren bankalar arasında; Şekerbank, Ziraat Bankası ve Denizbank bulunmaktadır.

Borsa Endeksi

Finansal bir bilgi birikimine sahip olan çoğu kişinin parasını değerlendirmek amacı ile belirli şirketlere yatırım yapması ve bir nevi bu şirketlere küçük paylardan ortak olması borsanın oynanış amacını oluşturmaktadır. Borsa nasıl oynanır sorusu geniş bir yelpaze içerisinde anlatılmaktansa bu konuda finansal ve teknik bilgilerin araştırılması ve borsanın detaylarının incelenmesi gerekir.

http://www.finansborsasi.com/

Etiketler :
İLGİLİ HABERLER