"Enter"a basıp içeriğe geçin

Kıyafete göre karakter belirlemek

Kimimiz markalar giyiyor, kimimiz hiç adı bile duyulmayan hatta marka bile olmayan kumaşlar. Kimi parasıyla giyiniyor, kimiside ne bulduysa üstüne uyduruyor. Ya da şükür, nasip deyip eyvallah diyor.

İnsanlık dramı izliyoruz aslında tüm bu konularda. Çünkü sadece Türkiye’de değil Dünya’da bile bunun örneklerine şahit olduk. Örnek olacak şekilde özetlersek eğer. Kıyafetiyle beş para etmeyen karakterini zengin gösterenler var. Ama kıyafeti kötü durumda olanlardan bile karakteri ”10” numara adamlara rastlanılır olduğunu unutmamak gerek.

Her şey para değil bu hayatta. Sadece marka giyince zengin olmuyor insanlar. Karakteri zengin olmayan kıyafetiyle karakterine Hint kumaşı tavrı takıyor. Oysa yanlış düşünülen bu gerçekler sadece mutlu son ile bitmiyor. Ne kadar insan tanırsak tanıyalım. Hep beraber olunmadığından sonra bazı olayların aslında hiç gerçeklik payının yanından bile geçmediğini söyleyelim.

Kıyafetlere göre karakter belirlemek insanlara ”10” numara gösterişi takmak bence toplumun normal standartlarına göre aykırı. Cebinde 1 lira olmayan insanlar bazen o markalı giyinenlere ders verebiliyor ama bunu toplum için yapıyor. Gösteriş meraklısı olanlar bu söylediklerime bence takılmayacak yada bu söylediklerimi yanlış olarak değerlendirecek. Sorun yok çünkü bazı doğruların öyle yada böyle bir durumda ortaya çıkması gerekiyor ki insanlarda bazı neticelerin farkına vararak emin adımlar atarak yolu katedebilirler.

Markaların zengin görünümü yüzlerce insandan para kazandırabilir ama bu demek değil ki karakter satın alınacak değil. Karakteri olmayan marka giyiniyor. Marka giyinip harbi adam olana lafımız yok elbette.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir