Son Dakika
16 Ocak 2017 Pazartesi


07 Ekim 2016 Cuma, 00:33
Abdulkerim Solak
Abdulkerim Solak a.kerim@guncelhaberajansi.com Tüm Yazılar

Kurgusuz Hayat Yaşamaya Alışın

Kimse insanların hayatına karışacak değil elbette.

Her insan kendine özgü olan rotasını çizerek bu yolculuğu tamamlamak isteyecek.

Öte yandan parola gerektiren planlarla hayat yürütülmek istenilmez.

Nasip, kısmet işidir bu böyle biline.

Plan yaparak yürütmeyin hayatınızı rastgele yaşayın. Basit davranmakta yarar var. Tutamayacağınız hiç bir sözü verin demiyor kimse size. Hayatınızı bir plan içinde şekillendirmeyin yeter.

Hayallerinize ait olan planlar yapmamayı öğrenin her zaman. Planların gerçekleşmez ise üzülmeye değmeyeceğine alışarak mutlu olabileceğinizi keşfedebilirsiniz kısacası. Ben buna alıştım. Sizlerinde buna alıştıktan sonra bana teşekkür edeceğinizi biliyorum.

Bırakın kıyafetleriniz ofis çalışanları gibi ütülü olmasın, bu sizin yaşam kalitenizi belirlemez.

Özgür ruhlara bürünün kimseye zararınızın dokunmadığınızı biliyorsunuz elbette.

Rahat davranın kasmayın kendinizi. Her şart atlında yetebilir bu size.

Kurgu yapmayın hayatınızı ben bu şekilde yaşayacağım diyerek alışkanlık haline getirilmesin huylarınız. Nasip her şey nasıl yaşarsak öyle öleceğiz neticede. Ne gereği vardı bunca zahmetin. Demeden edemeyeceksiniz biliyorum. İnsanlar bazen tutukluk edebiliyor. Her şart altında yaşamaya alışmak istemedikten sonra.

Plansız bir hayat yaşayın bırakın ekmek almaya para bulmanın derdini mutlu olarak geçineceğinizin keşfine varın. Zaten bu hayat birazda nasip meselesi. Kim ne diyebilir ki?

Hayatınızı yaşayın, çevreden gelen olumsuz herhangi bir durumda yılmayın. Öğrenin ayakta durmayı. Bunu da size tavsiye olarak sunuyorum. Bir insan söylemişti diyeceksiniz. Tamam belki bunlar istediğiniz gibi olmaz ise yılmadan savaşmayı öğrenin.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz