"Enter"a basıp içeriğe geçin

Memurluk aşamasına ilk adım atıldı

Bugün milyonlarca aday büyük bir heyecan içerisine girdi. Kamu Personeli Seçme Sınavı her zaman ki gibi büyük heyecana sahne oldu.

Kimliğini ve sınav giriş belgesini alan koşarak okula gitti. Kalemler dağıtıldı, silgiler kullanıldı. Sorular soruldu cevaplar verildi.

Kimisi ağladı, kimisi güldü. Ama herkesin tek derdi kamu memuru olmaktı.

15 Temmuz darbe girişimi sonrası devlet içinde yapılan soruşturmalar sonrası büyük bir açık meydana gelirken yüzlerce aday 15 temmuz darbe girişimi açığını kapatmak için memur olmaya kollarını sıvadı.

Hayallerin gerçekler olması için büyük çaba uğraşına girende vardı, hiç çalışmadım diyerek kendini denemek isteyerek sınava test için girenlerde.

Öte yandan soruların zorluğu kimseyi yıpratmadı diyemeyeceğiz elbette yıprattığı oldu nitekim. Kamu personeli olmak için büyük uğraşlar sonuçların açıklandığı zaman gerçek değerini bulacak.

Kimileri beklediği notu alarak iş başvurusu yapacak tercihlerde bulunacak, kimileri de beklediği değerden daha düşük alınca kendine büyük bir isyan bayrağı çekecek. Dertlenecek olanlarda var ve beklediği notu alamayacak olanlarda.

Memur olmanın zorluğuyla tanışmış olanlar olacak. Her 2 yılda bir yapılan memurluk sınavı büyük çekişmelere sahne olacak. Kendi emeğiyle bir yerlere gelenler olacak hile, hurda yaparak yanlış tercih yapacak olanlarda olacak.

Dileriz ki herkes kendi tercihini kullansın ve memur olacağız diyerek hayallerini gerçekleştirmek için tüm çabalarını sarf ederek diledikleri yere gelirler. Öte yandan hile, hurda yaparak bir yere gelenler asla gelemeyeceklerini unutmasınlar.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir