Son Dakika
16 Ocak 2017 Pazartesi


14 Kasım 2016 Pazartesi, 18:48
Abdulkerim Solak
Abdulkerim Solak a.kerim@guncelhaberajansi.com Tüm Yazılar

Müthiş hissiyatının ağır basması

Ankara’da EGO otobüs.

Replik olarak kullanılıyor. Öte yandan insanların kendisini kaf dağında görmesi apayrı bir mevzu. Bu mükemmellik dedelerinden kalmış gibi yaşıyorlar. Hint kumaşı, İran halısı gibi. Paha biçilemeyeceğini düşünen insanlar var.

Ne çabuk bu hallere düştük vallahi şaşıyorum. İnanmak güç gibi geliyor eskileri arıyor gözümüz. Herkes bir yükseklerde şimdi düşmek isteyen yok, düşünce ağlayan çok. Bırakın hayat sizi takip etsin, siz hayatı değil.

Ego kasmanın alemi yok. Gösteriş için reklam panoları zaten boşta. Kısacası fazla öten horozu keserler. Kessinler vallahi iyi ederler. Bunlarda aynı onlar gibi. Gösteriş, gösteriş dibe batacaklar. Allah kimseyi bu duruma düşürmesin.

Zor gibi olur insanları anlamak. Ben mükemmelim yargısı artık insanlara kaldı. Diğerlerini anlamak zaten güç. Nasip kısmet derler ya aynen öyle.

Manchester United’in yıldız futbolcusu Zlatan gibi bazı insanlar egolarına diyecek yok ama kelimeleri birbirini tutmuyor. Bu insanlara kim doğru yolu gösterecek çok merak ediyorum. Yazık olacağından şüphe duyuyorum başka türlüsünden zaten korkmuyoruz.

Hint kumaşı görünümünü bırakmak gerek. Ya da gereksiz hava, cıva sözlerini bir kenara koymakta lazım. Kısacası insanları uygun bir dille anlamak gerek. Mükemmellik kimseye zarar vermez ama örnekleri zihnimizde canlanıyor. Bu duruma bazen üzülüyorum. İnsanların yadırganacağı kötü hissettiriyor. Neyse kendi düşen ağlamaz derler. Mükemmelim diyenler bununda bir çaresine baksınlar.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz