"Enter"a basıp içeriğe geçin

Nasip İşine Karışılmaz

Şükür ederek yaşamasını öğrenmelisin önce. Sonrada önüne serili olan hayatı yaşamayı bir amaç edinmelisin kendine.

Zamanında dedelerimizin söyledikleriyle bugün kendimizin yaşadıkları biraz farklı olsa bile. Bu demek değil ki aslını yaşamıyoruz sadece.

Her zaman söylediğimiz gibi nasip diyoruz.

Bazen istediğin hayallerinin gerçeklik kısmını bir kenara bırakıp sinirlerin konuştuğu güzel bir film sahnesi çıkıveriyor.

Sonrada şükür denen hiçbir şey kalmıyor. Nasip diyerek yaşamayı öğrenmeli insan. Bazı şeyler için geç olmadan. Aslında sadece öyle yaşamasını öğrenmesi gerektiğini bilerek devam etmeli Dünya hayatına.

Ahiret için bu Dünya'nın düzenine katlanmak mecbur durumda bırakıyor bizi.  Yaşanması gereken onca durumun ve bu vaziyetlerin bizzat insanoğlu olarak üstlenmemiz gerektiğini söyleyebiliriz.

Sabır eden, doğru yolu elbet bulur. Acele eden elbet yolunu unutur.

Nasip işidir eyvallah diyerek geçiştirebilirsen bile bazen dayanılmaz bir sancının yüreğinin tam orta yerinde bağdaş kurmuş olduğunu görebilirsin.

İnsanların, vazifelerini unutmaması gerekiyor bazen. Hayat düzeni içine sıkıştırılmışız.

Gidip geliyoruz. Sorulan sorular iyi ve kötü arası bir yerde. Ortasını bulan yok. Dart oynamıyoruz. Sebebi zor biraz. Böyle olması gerekiyor.

Nasip işidir der geçeriz. Her derdin bir dermanının olacağını hesapta katarız. Lakin ahiretimiz için Dünyamızı yakmayız. Ne güzel bir sözdür seni seviyorken nasibimin kapanması, çünkü ben bir tek seni sevdim İstanbul masalı.

Hayatın tüm güzellikleri nasipleriyle beraber karşınıza çıksın. Görün o zaman hediyenin güzelliğini

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir