GHA Güncel Haber Ajansı

Nihat Zeybekçi’den İhracatçılara Yeşil Pasaport Müjdesi

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi yaptığı açıklamasında 15 bin kadar ihracatçıya yeşil pasaport verileceği yönünde ifadeler kullandı.

Nihat Zeybekçi’den İhracatçılara Yeşil Pasaport Müjdesi
Bu haber 22 Ekim 2016 - 11:35 'de eklendi ve 1.979 görüntüleme kez görüntülendi.

Dün akşam saatlerinde Anemon Otel’de Denizli İhracatçılar Birliği tarafından tertip edilen DENİB İhracatın Yıldızları Ödül Töreni’ne konuk olan 65. Hükümet Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, ödüllerin sahiplerine teslim edilmesinin ardından yaptığı açıklamalarında ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

2017 YILINDA İHRACATA 4,5 MİLYAR DOLAR DESTEK VERİLECEK

 

Türkiye ekonomisinin son yıllar itibari ile ihracat konusunda yükselen bir ivme kazandığının altını çizen Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamalarına ihracatçıların desteklenmesi kapsamında hükümet tarafından verilen sözlerin tutulacağını ifade ederek başladı. DENİB İhracatın Yıldızları Ödül Töreninde ‘İhracata verilen destek dolar bazında 2017 yılı itibari ile yüzde bir seviyesine yükselecek. Nitekim ihracat konusunda ki primlerinde 2017 yılı itibari ihracat yönelik primlerin de hayata geçirilmesi durumu söz konusu olacak. Bu kapsamda 4,5 milyar dolar kadar destek verileceğinin yanı sıra 15 bin ihracatçımız yeşil pasaport da verecek ve dünyanın en iddiaları ihracat desteğini gerçekleştireceğiz. Öyle zannediyorum önümüzdeki Pazartesi günü konuya ilişkin resmi işlemler tamamlanır ve Türkiye olarak kendi dev şirketlerimizi ortaya çıkarma konusunda girdiğimiz bu yolda ilk adımımızı atmış oluruz’ ifadelerini kullanan Nihat Zeybekçi ihracatçılara faiz ödeme konusunda destek sağlanacağını da vurguladı.

Etiketler :
İLGİLİ HABERLER