Son Dakika
16 Ocak 2017 Pazartesi


03 Ekim 2016 Pazartesi, 02:14
Abdulkerim Solak
Abdulkerim Solak a.kerim@guncelhaberajansi.com Tüm Yazılar

Ön Yargınızı Cebinize Koyun

İnsanların zayıf yönleri olabilir.

Seninde zayıf yönlerin olabilir. Olmayacak diye bir kaide yok.

Ben hızlı koşabiliyorum ayaklarım var.

Onun ayakları yok ve bir kazada kaybetti. Onunla dalga geçme gibi bir lüksünde yok.

Senin zayıf yönlerinin olduğu gibi bunları yokmuş gibi hiçe sayarak güzelim insanlara çirkin hakaretlerde bulunmak sanırım bu Dünya üzerinde bulunan türü senin gibi olanlara zarar olabilir.

Zararı siz yaşamazsınız. Eleştirdiğiniz insanların üzüntüsüne tuz katarsınız. Biraz vicdan, düşünce.

İnsanları yargılamak kimseyi zengin yapmadığı gibi fakirde yapmaz. Ancak çevrenizde ki insanlara gereksiz düşüncede bulunduğunuz zaman onların kibirlerine ortak olursunuz.

Başka bir halta yaramaz.

Öte yandan gereksiz olarak yapılan her düşünce iyilik niyetinde de olmaz. Çünkü zaten insanlar olumlu veya olumsuz eleştirilere açık değil kardeşim. Olumluya gülüyor, olumsuza üzülen yüzlerce insan var.

Düşüncesizlik ederek nereye gidilecek bu Dünya henüz anlamış değilim ama iyi bir yere gitmediği kesin.

Eleştirileriniz insanlara olumlu anlamda olabilir ama bazı insanlara olumsuz cevaplar ve eleştiriler yan etki yapabilir.

Üzülme durumları her ne kadar olumlu olmasa bile bazı insanların düşünce planlarında yer edinerek büyük bir çaresizliğe sürükler insan evladını.

Bu eleştirileri yaparken ön yargınıza mukayyet olun. Elbette fikir ayrımcılığına düşüp koyun gibi bir arada yaşamayacağız ancak olumlu olarak güzel bir fikrin sunulması kanaatindeyim. İnsanları eleştirir gibi yapıp ön yargılarınızı salmayın.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz