10 Aralık 2016 Cumartesi


Abdulkerim Solak
Abdulkerim Solak a.kerim@guncelhaberajansi.com Tüm Yazılar

Önemli olan insanlık


Köşe Yazarı : - Güncel Haber Ajansı 14 Eylül 2016 Çarşamba, 17:19Haber Tarihi

Günümüz insanlığının nerelere gittiği akıllara gelmiyor değil.

Her zaman dediğimiz gibi önemli olan insanların nereye gittiği değil, insanlığın nereye gittiğiydi. Hep aklımızı bulandıracak türden konular olmasa bile belki birazda mantıklı düşünmemize en güzel yardımcıydı. Yapılan sevapların gözlere sokulmadan sadece Allah (c.c) için yapıldığı ve bir insana yapılan iyiliklerin karşılık beklemeden yapıldığı, hayvanların önüne bir kap su, bir kap yiyecek bırakılması, bitkilerin ve ağaçların sulanması bunlara örnek olarak gösterilse bile bir çok insan önemli olan insanlığın değil, herkesin kendi hayatı diyerek hayatını sürdürebilmeyi garanti altına alacağını düşünebiliyor.

Netice olarak her insanın özgür iradesi var fikir ayrımcılığı olmadan yaşanabilecek bir Dünya oluşmayacağını hepimiz adımız gibi biliyoruz. İnsanların birbirine yardım etmesini sadece komşu arası değil Dünya üzerinde yaşayan 7 milyar insana ithafen yapılacağını da kesin bir dil ile doğruluyoruz. Gençlerin, büyüklerine karşı saygısının ciddi derecede azaldığını fark edebiliyoruz elbette. Bu fark bizim önemli olan insanlık davamıza kısmen darbe vuracağını fark edebiliyoruz.

Dünyamızın daha iyi bir yer olarak yaşanılmasının ve yıllar sonra çekilen keşkelerin pişmanlıklarımıza yansımaması için en iyi yol insanlık için bugünü yarına taşımaktır. Saygı , sevgi ve sadakatin ayaklar altına alınması hem insanlık için hemde insanlar için ebedi bir sızı olarak bıçak yarası gibi hayatlarımızın en derininde kendine yer bulacaktır.

Her zaman söylediğimiz gibi önemli olan insanların nereye gittiği değil, insanlığın nereye gittiğiydi…

- Güncel Haber Ajansı Köşe Yazarı

Diğer Güncel Haberler